Հայրը 6 երեխաներին 9 տարի պահել է նկուղում՝ հավատացնելով, թե մարդկությունը վերացել է
Նիդեռլանդներում ոստիկանությունը հայտնաբերել է 7 հոգանոց ընտանիք, որը վերջին 9 տարիների ընթացքում ապրել է նկուղում՝ աշխարհից կտրված: NLTimes-ը գրում է, որ փաբերից մեկի տնօրենը ոստիկանություն է զանգահարել, երբ իր փաբ է մտել գզգզված, երկար ու կեղտոտ մազերով ու ցնցոտիներով մի երիտասարդ: 25-ամյա տղամարդը խուճապահար է եղել, նա պատմել է, որ նկուղում իր քույրերի ու եղբայրների հետ փակված է եղել 9 տարի և հիմա ինքը փախել է, որ փրկի մնացածներին: Նրա մատնանշած հասցեում ոստիկանները հայտնաբերել են դեպի առանձնատան նկուղ տանող գաղտնի աստիճաններ: Նկուղում նրանք գտել են 16-25 տարեկան 5 մարդու և նրանց 58-ամյա հորը: Վերջինը ձերբակալվել է ոստիկանության հետ համագործակցելուց խուսափելու համար:
Պարզվել է, որ հայրը երեխաներին վստահեցրել է, թե իրենք աշխարհում ողջ մնացած միակ մարդիկ են և նկուղում պետք է սպասեն աշխարհի կործանմանը: Այսքան տարիներ ընտանիքը գոյատևել է իրենց այգու և ունեցած միակ այծի տված բարիքներով: Որտեղ է ընտանիքի մայրը, անհայտ է:

В Нидерландах обнаружили семью, которую отец прятал в подвале дома девять лет
В Нидерландах полицейские обнаружили семью, которая прожила в подвале собственного дома девять лет, не имея контактов с внешним миром. Отец 58 лет и шестеро его детей от 16 до 25 лет были найдены после того, как старший сын сбежал и попросил о помощи в местном пабе, сообщает издание NL Times со ссылкой на местный телеканал.
Владелец паба рассказал телекомпании, что в заведение зашёл 25-летний мужчина и понятия не имел, где находится. Он объяснил, что не был на улице в течение девяти лет и сейчас сбежал, чтобы помочь младшим брату и сёстрам положить конец их затворничеству. У беглеца была грязная борода и старая одежда, он выглядел растерянным.
Хозяин вызвал полицию, которая забрала мужчину с собой. По словам телекомпании, стражи порядка обыскали ферму и обнаружили лестницу в подвал, спрятанную за шкафом в гостиной. В подвале они нашли 58-летнего мужчину и пятерых детей. Детям было от 16 до 25 лет. Отец арестован за отказ сотрудничать с правоохранительными органами.
Семья жила в подвале много лет. Она не имела контакта с внешним миром, жила натуральным хозяйством. По словам издания, дети думали, что были единственными людьми в мире. Где их мать, неизвестно.