«Ալիևի հիշողությունը պետք էր թարմացնել». Էդուարդ Շարմազանով
ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Մեկը չկա՞ր Ալիևին ասեր՝ տո այ խելոք, դու գնա քո «Ադրբեջանական լեգեոնից» խոսի, որը Հայրենական մեծ պատերազմի տարիներին Կովկասյան ճակատում պայքարում էր խորհրդային բանակի դեմ:
Նժդեհի որևէ զինվոր երկրորդ աշխարհամարտի տարիներին չի կռվել խորհրդային զինվորի դեմ, իսկ ադրբեջանական կամ մահմեդական լեգեոնը կռվել է ու էն էլ ոնց:
Ալիևի հիշողությունը պետք էր թարմացնել իր սիրելի հերոսի՝ Ռասուլզադեի մասին հիշատակումով, ով «Ադրբեջանական լեգեոնի» հիմնադիրներից էր և ֆաշիստների դաշնակիցը և ում 130-ամյակը 2014թ. նույն Իլհամ Ալիևի հրամանով մեծ շուքով տոնեցին Բաքվում:

Эдуард Шармазанов: Память Алиева следовало бы освежить
Пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов на своей странице в Facebook пишет: «Неужели не нашлось человека, который бы сказал Алиеву: «Эй, ты, умник, говори о своем «Азербайджанском легионе», который воевал против Советской армии на Кавказе во время Великой Отечественной войны».
Ни один солдат Нжде не воевал против советского солдата во время Второй мировой войны, а азербайджанский или мусульманский легион – воевал и еще как.
Память Алиева следовало бы освежить упоминанием его любимого героя Расулзаде, который был одним из основателей «Азербайджанского легиона» и союзником фашистов, чье 130-летие по указу Ильхама Алиева с большим размахом отметили в 2014 году в Баку.