ԱՄՆ-ը նշել է այն պայմանները, որոնց դեպքում Թուրքիայի դեմ պատժամիջոցներ կսահմանի
ԱՄՆ-ը պատժամիջոցներ կսահմանի Թուրքիայի դեմ Սիրիայի հյուսիսում էթնիկ զտումների և քաղաքացիական անձանց վրա հարձակումների դեպքում, հայտարարել է Պետդեպարտամենտի բարձրաստիճան պաշտոնյան:
«Խոսքն էթնիկ զտումների, չկարգավորված հրետանային, օդային և այլ հարձակումների մասին է, որոնք ուղղված կլինեն քաղաքացիական անձանց դեմ»,- հավելել է դիվանագետը՝ պատասխանելով այն հարցին, թե Թուրքիայի կոնկրետ ո՞ր գործողությունները կարող են հրահրել Միացյալ Նահանգների կողմից պատժամիջոցների կիրառմանը:
Պետդեպարտամենտի ներկայացուցիչը շեշտել է, որ մինչ այժմ Վաշինգթոնում Անկարայի կողմից նման պահվածք չի նկատել:

США назвали условия для введения санкций против Турции
США введут санкции в отношении Турции в случае этнических чисток и ударов по мирным жителям на севере Сирии, заявил высокопоставленный представитель Госдепартамента в четверг, 10 октября.
"Речь идет об этнических чистках, неизбирательных артиллерийских, воздушных и других ударах, направленных против гражданского населения",– сказал дипломат, отвечая на вопрос о том, какие конкретно действия Турции спровоцировали бы введение ограничительных мер со стороны США.
Представитель Госдепа подчеркнул, что пока примеров подобного поведения со стороны Анкары в Вашингтоне не зафиксировали.