Microsoft-ը Windows 7-ի համար կտրամադրի անվտանգության համակարգերի անվճար թարմացումներ
Microsoft ընկերությունը Windows 7-ի համար կտրամադրի անվտանգության համակարգերի անվճար թարմացումներ՝ 2020 թվականի ԱՄՆ նախագահական ընտրություններին ընդառաջ՝ արտաքին միջամտությունից խուսափելու համար, ասվում է ընկերության տարածած հայտարարության մեջ:
Hill պարբերականի հրապարակման համաձայն՝ Microsoft-ը այդ որոշումը ընդունել է երկու ամիս հետո, երբ հայտնի էր դարձել, որ երկրի ընտրություններին մասնակցող ճնշող մեծամասնությունը օգտագործում է Windows 7 կամ ավելի հին օպերացիոն համակարգեր, ներառյալ քվեաթերթիկներ պատրաստելիս և ձայները հաշվարկելիս։
Microsoft-ը Windows 7-ը թողարկել է 2009 թվականին և նախատեսում է ապահովել անվտանգության անվճար թարմացումը միայն տաս տարի անց: Բացի այդ, շեշտվում է, որ հին համակարգերը չեն կարող երաշխավորել անվտանգության նույն մակարդակը, ինչպես ժամանակակից գործող համակարգերը:

Microsoft бесплатно обновит систему безопасности Windows 7 к выборам в США
Компания Microsoft предоставит бесплатное обновление системы безопасности для Windows 7 перед выборами президента США 2020 года, чтобы избежать внешнего вмешательства, говорится в ее заявлении.
Как поясняет издание Hill, такое решение Microsoft приняла спустя два месяца после появления в СМИ сообщений о том, что подавляющее большинство органов, занимающихся проведением выборов, по всей стране используют Windows 7 или более старые операционные системы, в том числе при создании бюллетеней и подсчете голосов.
Microsoft заявила, что выпустила Windows 7 в 2009 году и планировала предоставлять обновления системы безопасности только в течение десяти лет. Кроме того, подчеркивается, что старое программное обеспечение не может гарантировать того же уровня безопасности, что и современные операционные системы. Однако уже сейчас его результатом стал полный запрет некоторых приложений.