Բոլթոնը շատ մեծ սխալներ է թույլ տվել. Թրամփ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտնել է, որ աշխատանքից ազատված իր խորհրդական Ջոն Բոլթոնը մեծ սխալներ է թույլ տվել և Սպիտակ տան կարևոր օղակներում աշխատակիցների հետ ընդհանուր լեզու չի գտել, հայտնում է ТАСС-ը:
«Ես, իրոք, շատ լավ հարաբերություններ եմ ունեցել Բոլթոնի հետ, բայց նա չի գտել ընդհանուր լեզու ադմինիստրացիայի աշխատակիցների հետ, ում ես շատ կարևոր եմ համարում»,-շեշտել է ԱՄՆ նախագահը:
Նա նաև քննադատել է Բոլթոնի համեմատությունը Հյուսիսային Կորեայում ջանքերի և լիբիական մոդելի միջև, որը զայրացրել է նաև Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ընին նախորդ տարվա գագաթնաժողովից առաջ: Թրամփը նաև մատնանշել է Բոլթոնի հետ տարաձայնությունները Վենեսուելայում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ:
«Ես համաձայն չէի Բոլթոնի հետ Վենեսուելայի հարցում նրա դիրքորոշման հետ: Կարծում եմ, որ նա անընդունելի դիրքորոշում է որդեգրել, և ես հավատում եմ, որ ես ճիշտ էի»,-հավելել է ԱՄՆ առաջնորդը:

Трамп: Болтон совершил очень крупные ошибки
Президент США Дональд Трамп завил, что его уволенный советник Джон Болтон совершал крупные ошибки и не находил общего языка с важными людьми в Белом доме. Об этом американский лидер рассказал журналистам 11 сентября, пишет ТАСС.
По словам Трампа, Болтон не ладил с другими сотрудниками администрации и "совершил некоторые очень крупные ошибки".
"У меня на самом деле были очень хорошие отношения с ним (Болтоном), но он не находил общего языка с людьми в администрации, которых я считаю очень важными", − подчеркнул президент США.
Кроме того, он критически оценил проведенное Болтоном сравнение между усилиями по денуклеаризации КНДР и "ливийской моделью", которое разозлило северокорейского лидера Ким Чен Ына перед прошлогодним саммитом.