Պուտինը պատասխանել է հարցին՝ ինչով է զբաղվելու պաշտոնավարումից հետո
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը վաղաժամ է համարում խոսակցություններն այն մասին, թե ինչով է ինքն զբաղվելու 2024 թվականից հետո, երբ կլքի նախագահական պաշտոնը: «Ինչ վերաբերում է 2024-ին, այդ մասին դեռ վաղ է խոսելը, հիմա դեռ 2019-ն է»,- ասել է նա՝ պատասխանելով լրագրողների այն հացին, թե ինչ դերում է ինքն իրեն տեսնում 5 տարի անց:
Հիշեցնենք, որ Պուտինը գտնվում է Հելսինկիում, որտեղ հանդիպել է Ֆինլանդիայի նախագահ Սաուլի Նիինիստյոյին: Հանդիպման ընթացքում Պուտինը նաևնհույս է հայտնել, որ կվերականգնվեն լանաֆորմատ հարաբերությունները Ռուսաստանի և ԵՄ միջև:

Путин ответил на вопрос о своих планах после окончания президентского срока
Российский лидер Владимир Путин считает преждевременными разговоры о том, чем он будет заниматься после окончания своего президентского срока в 2024 году.
— Что касается 2024 года, то об этом рано говорить. Сегодня ещё 2019-й, — заявил глава государства в ответ на вопрос журналистов о том, на какой позиции он себя видит через пять лет.
Такой вопрос задали Путин в ходе его визита в Хельсинки на встречу с президентом Финляндии Саули Ниинистё. После обсуждения двусторонних отношений и международной повестки главы двух государств посетят крепость Свеаборг.
Также глава государства сегодня выразил надежду на полноформатное восстановление отношений России и ЕС.