Իսրայելի վարչապետի կինը Կիևում գետնին է նետել աղ ու հացը
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի կինը՝ Սառա Նեթանյահուն, սկանդալ է բարձրացրել դեպի Կիև ուղևորվող օդանավում: Այս մասին հայտնում է Ynet պարբերականը:
Հայտնի է, որ Նեթանյահուի տիկնոջը դուր չի եկել այն, որ անձնակազմի հրամանատարը չի բարեհաճել բարևել նրան: Սառա Նեթանյահուն զայրացած գնացել է օդաչուների խցիկ, սակայն նրան չի հաջողվել տեսնել օդաչուին:
Օդանավակայանում իսրայելցի ամուսիններին դիմավորել են ուկրաինական ավանդական աղ ու հացով: Նշվում է, որ ինքը՝ Նեթանյահուն, կտրել է հացը, թաթախել աղի մեջ ու համտեսել: Հետո մի կտոր էլ փոխանցել է կնոջը՝ Սառային, սակայն վերջինը հացը նետել է գետնին:

Жена Нетаньяху закатила скандал в Киеве
Сара Нетаньяху — жена премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху — устроила скандал на борту самолета во время поездки на Украину. Об этом сообщает портал Ynet.
Отмечается, что супруге израильского лидера не понравилось, что командир экипажа не поприветствовал ее на борту должным образом. Она в гневе направилась к кабине пилотов, чтобы отчитать его, но ее не впустили. После этого пилот второй раз поприветствовал чету Нетаньяху, особенно акцентировав приветствие лично Саре.
В аэропорту израильскую пару встречали девушки в традиционных украинских нарядах и с караваем. Премьер выполнил традиционный ритуал — макнул кусочек хлеба в соль и передал его Саре, но она его бросила.