«Ռուսթավի 2»-ի նախկին գլխավոր տնօրենը նոր հեռուստաալիք կբացի
Վրացական ընդդիմադիր «Ռուսթավի 2» հեռուստաընկերության նախկին գլխավոր տնօրեն Նիկա Գվարամիան հայտարարել է, որ հիմնել է «Мтавари архи» («Հիմնական ալիք») հեռուստաընկերությունը:
Գվարամիան ազատվել էր ընդդիմադիր հեռուստաալիքի գլխավոր տնօրենի պաշտոնից հուլիսի 18-ին, երբ «Ռուսթավի 2»-ը փոխեց հեռուստաընկերության ղեկավարությանը: Այժմ հեռուստաալիքի գործադիր տնօրենն է Քիբար Հալվաշին (60%) և նրա ընկերությունը՝ Panorama-ն (40%):
Գվամարիայի՝ պաշտոնից հեռանալուց հետո, Վրաստանի դատախազությունը նրան մեղադրանք առաջադրեց՝ ֆինանսական չարաշահումների և խախտումների վերաբերյալ: Գվարամիային մի քանի անգամ հրավիրեցին հարցաքննության: Գլխավոր դատախազը նրան մեղադրում է հեռուստաալիքին խոշոր ֆինանսական վնաս պատճառելու հոդվածով:

Бывший гендиректор "Рустави 2" основал новый телеканал
Бывший генеральный директор грузинской оппозиционной телекомпании "Рустави 2" Ника Гварамия заявил, что основал новую телекомпанию "Мтавари архи" (Главный канал).
Гварамия был уволен с должности гендиректора оппозиционного канала 18 июля, сразу после того, как "Рустави 2" сменил владельцев. Теперь владельцами телеканала являются бизнесмен Кибар Халваши (60%) и его компания "Панорама" (40%). После ухода Гварамии у прокуратуры появились в его адрес вопросы о финансовых нарушениях и злоупотреблениях. Он несколько раз был вызван на допрос. Позже Генпрокуратура обвинила его в причинении крупного финансового ущерба каналу.