ԱՄՆ-ում քաղաքական գործիչներին ռումբեր ուղարկող տղամարդը 20 տարվա ազատազրկման է դատապարտվել
Նյու Յորքի դատարանը 20 տարվա ազատազրկման է դատապարտել Սիզար Սեյոքին՝ ԱՄՆ Դեմոկրատական կուսակցության անդամներին և նախագահ Դոնալդ Թրամփի ընդդիմախոսներին, դերասան Ռոբերտ դե Նիրոյին, Ջորջ Սորոսին, ԱՄՆ նախկին նախագահներ Բիլ Քլինթոնին և Բարաք Օբամային, Ջո Բայդենին 16 ինքնաշեն ռումբ ուղարկելու համար: Այդ մասին հայտնում է CNBC-ն: Նշվում է, որ դատաքննության ընթացքում Ֆլորիդա նահանգի 56-ամյա բնակիչն ամբողջությամբ ընդունել է իր մեղքը, մինչդեռ պնդում է, որ չի ցանկացել որևէ մեկին վնասել:
Դատավորը իր խոսքում նշել է, որ չնայած պայթուցիկներից ոչ մեկը չի գործել, ամբաստանյալի գործողություններն ուղղված են եղել քաղաքական գործիչներին վախեցնելուն:

Озвучен суровый приговор отправителю бомб Клинтон и Обаме
Суд города Нью-Йорк приговорил к 20 годам заключения Цезаря Сэйока за отправку 16 самодельных бомб членам Демократической партии США и противникам президента Дональда Трампа. Об этом сообщает CNBC.
Отмечается, что обвиняемый во время суда признал полностью свою вину, при этом утверждая, что не думал никому причинить зла. «Больше всего на свете хочется, чтобы я мог повернуть время вспять и не делать то, что я сделал... Я чувствую боль и страдания этих жертв», — сказал Сэйок. Судья же отметил, что несмотря на то, что ни одно из устройств не взорвалось, действия подсудимого были направлены на внушение чувства страха политикам.