Մելանյա Թրամփի արձանը խրտվիլակ են որակել
Սլովենիայի Սևնիցա քաղաքում կանգնեցրել են ԱՄՆ նախագահի տիկնոջ՝ Մելանյա Թրամփի փայտե արձանը: Այդ մասին, հղում անելով The Guardian-ին հաղորդում է RussiaToday-ը:
Արձանը միանշանակ չի ընդունվել քաղաքի բնակիչների կողմից: Նրանցից ոմանք այն կարծիքն են հայտնել, թե արձանին պատկերված Թրամփը ամենևին նման չէ իրական Թրամփին և խրտվիլակ է հիշեցնում:
«Եթե արձանը պատրաստվել է պարոդիայի նպատակով, ապա նկարիչը հաջողության է հասել»,-ամերիկյան ուսանող-ճարտարապետին է մեջբերել ՖՐԱՆՍՊՐԵՍՍ-ը:
Արձանը պատրաստվել է ամերիկացի նկարիչ Բրես Դաունիի պատվերով: Նկարիչը պնդել է, որ դա ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի տիկնոջը նվիված աշխարհում առաջին արձանն է:
Մելանյա Թրամփը պատկերված է կապույտ զգեստով, աջ ձեռքը վեր բարձրացրած՝ այն դիրքով, որը տիկինն ընդունել էր 2017թ. Դոնալդ Թրամփի երդմնակալության արարողության ժամանակ:
2018թ. մայիսին բնապահպաններն Արկտիկայում Դոնալդ Թրամփի 35 մետրանոց սառցե կիսանդրին կանգնեցնելու մտադրության մասին էին հայտնել:

В Словении установили деревянную статую Меланьи Трамп
В словенском городе Севница установили статую первой леди США Меланьи Трамп, сделанную из дерева с помощью бензопилы. Как сообщает The Guardian, скульптура вызвала «неоднозначную реакцию» местных жителей.
По данным газеты, статую изготовили по заказу американского концептуального художника Брэда Дауни, который утверждает, что это первый в мире памятник, посвящённый жене американского президента Дональда Трампа.
Скульптура изображает первую леди в голубом платье с поднятой правой рукой — в позе, которую женщина приняла во время инаугурации Трампа в 2017 году.
При этом некоторые местные жители не видят сходства деревянной фигуры с образом Меланьи Трамп и отмечают, что статуя напоминает пугало, подчёркивает издание.
«Если памятник должен был стать пародией, то художник добился успеха», — цитирует AFP местного студента-архитектора.