Դատարանի վճիռը Քիմ Քարդաշյանին հարստացրել է ևս 2,7 միլիոն դոլարով
Ամերիկյան հեռուստաշոուի աստղ Քիմ Քարդաշյանը հարստացել է 2,7 միլիարդ դոլարով՝ շնորհիվ իր լուսանկարի: Նրա լուսանկարն առանց թույլտվության օգտագործելու համար Missguided USA կանացի հագուստի ապրանքանիշը դատարանի վճռով կփոխհատուցի 2,7 միլիոն դոլար, գրում է TMZ-y:
Դատարանի որոշման մեջ ասվում է, որ վերոնշյալ ապրանքանիշը բազմիցս առանց թույլատրության օգտագործել է Քարդաշյանի լուսանկարը իր գովազդային նպատակներով: Ապրանքանիշի առաջարկած տեսականում բազմաթիվ են այնպիսի հագուստները, որոնք գրեթե ոչնչով չեն տարբերվում Քարդաշյանի հավաքածուներում առկա հագուստներից:
Դատարանի որոշմամբ՝ արգելվել է նաև այդ հագուստների վաճառքը:
Նախապես Քարդաշյանը պահանջել էր որպես բարոյական վնասի փոխհատուցում իրեն տրամադրել 5 միլիոն դոլար: Նա ներկայացրել էր փաստաթղթեր այն մասին, որ ինքը կարող է աշխատել շատ խոշոր գումարներ և նշել, որ իր ինստագրամյան միայն մի գրառումն իրեն բերում է 300-500 հազար դոլար:

Ким Кардашьян стала богаче на $2,7 млн из-за своего фото
Ким Кардашьян отсудила 2,7 миллиона долларов в качестве компенсации за нанесённый ей ущерб от бренда женской одежды Missguided USA. Об этом сообщает интернет-ресурс TMZ.
— Missguided неоднократно без разрешения использовала имя и образ Кардашьян на платформах в социальных сетях с целью продвижения продаж одежды, — говорится в постановлении суда.
На сайте ответчика нашли целые страницы, посвящённые платьям, фасон которых мало чем отличается от моделей из коллекции светской львицы. Missguided USA запретили продавать эти изделия.
Кардашьян изначально требовала, чтобы компания-ответчик заплатила ей пять миллионов долларов. Свой иск она обосновала документами, доказывающими её способность зарабатывать крупные суммы денег. Так, по словам знаменитости, каждый пост в "Инстаграме" приносит ей от 300 до 500 тысяч долларов.