Ամերիկուհին պայթուցիկ նյութով փաթեթ է ուղարկել Բարաք Օբամային
Բրուքշիրի բնակչուհի Ջուլիա Փոֆֆը խոստովանել է, որ 2016-ին Բարաք Օբամային ինքնաշեն ռումբի փաթեթ է ուղարկել, հայտնում է Houston Chronicle-ը:
Դատական նիստի ժամանակ մեղադրյալ 47-ամյա Ջուլիա Փոֆֆը հաստատել է, որ ինքնաշեն ռումբի ծանրոցներ է ուղարկել նախկին նախագահիին, Թեքսաս նահանգի ղեկավարին և սոցիալական ծառայության աշխատակցուհուն: Այդկերպ նա փորձել է վրեժ լուծել անձնական բնույթի վիրավորանքների համար:
Հետաքննության դաշնային բյուրոն (FBI) կնոջը գտել էր ծանրոցին մնացած իրեն պատկանող կատվի մազի միջոցով:
«Ծանրոցների հետևանքով որևէ մեկը չի տուժել, սակայն վտանգը և վախը, որն առաջացրել էր Փոֆֆը, իրական են եղել»,- ասել է FBI-ի հատուկ գործակալ Փերրի Թյորները:

Американка призналась, что отправляла Обаме заминированную посылку
Жительница Брукшира призналась, что отправляла заминированную посылку бывшему президенту США Бараку Обаме. Об этом сообщает издание Houston Chronicle.
В процессе судебного заседания в Хьюстоне 47-летняя Джулия Пофф подтвердила, что отправляла посылку с самодельной бомбой президенту, а также губернатору штата Техас и работнице социальной службы. Таким образом она мстила за различные обиды личного характера.
Найти подозреваемую сотрудники ФБР смогли благодаря волоску её кошки, прилипшему к одной из посылок.
— К счастью, никто не пострадал, однако опасность и страх, который вызвала Пофф, были настоящими, — отметил спецагент ФБР Перри Тёрнер.