«Ինչի՞ վրա ա հիմնվում քաղաքապետի առաջարկը՝ այլ քաղաքներում աչքի տեսածի՞». Հ. Բադալյան
![]() Քաղաքական մեկնաբան Հակոբ Բադալյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Երևանում որևէ ուսումնասիրություն կա՞, թե ասենք վթարների կամ վրաերթերի քանի՞ տոկոսն ա, որ տեղի ա ունեցել զուտ էն պատճառով, որ վարորդն ասենք 50-ի փոխարեն գնացել ա 60: Եթե չկա, ապա ինչի՞ վրա ա հիմնվում քաղաքապետի առաջարկը՝ այլ քաղաքներում աչքի տեսածի՞: Իսկ այլ քաղաքներում աչքը միայն դա ա՞ տեսել: Խոսքը նույն երթևեկության կազմակերպման մասին ա: Երևանի փողոցների գերակշռող մասում այսօր միջին արագությունը նույնիսկ 50-ից ցածր ա, համենայն դեպս դա կարող եմ ասել որպես վարորդ, որ մեկ-մեկ նայում եմ սպիդոմետրին: Ըստ այդմ, արագություն իջացնել-չիջացնելը հանրային քննարկման դնելու փոխարեն, պետք ա մասնագիտական քննարկման դնել Երևանում երթևեկության կազմակերպումը համալիր կերպով: Նոր միայն հասկանալի կլինի, արագություն իջացնելու կարիք կա՞, թե դրանով ընդամենն ավելորդ խնդիր ենք ստեղծելու վարորդների համար»: |