Թբիլիսիի տարբեր կլինիկաներում բուժում է ստանում ակցիայից տուժած 52 քաղաքացի
Վրաստանի Առողջապահության նախարարության տվյալներով, հիվանդների ճնշող մեծամասնության առողջական վիճակը կայուն է և նրանցից ոմանք այսօր դուրս կգրվեն բուժհաստատություններից:
Ինգորոկի կլինիկայի վիրաբուժական բաժանմունքում մնում է 9 հիվանդ, ովքեր վիրահատվել են: Ըստ բժիշկների, ամենայն հավանականությամբ, երկուշաբթի օրը նրանք բոլորը դուրս կգրվեն:
Ինչ վերաբերում է մյուս վիրավորներին, ապա «Нью-госпитале» կլինիկայում այս պահին 11 հիվանդներ կան: Կլինիկայի հաղորդած տվյալներով, հիվանդներից ոչ մեկի կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Գուդուշաուրի հիվանդանոցում ևս 4 հիվանդ է բուժում ստանում: Ինչպես նշվում է կլինիկայի մամուլի ծառայությունը, նրանք, ամենայն հավանականությամբ, դուրս կգրվեն մինչև օրվա ավարտը:

В клиниках остаются 52 пострадавших в ходе акции
В разных клиниках Тбилиси проходят лечение 52 пациента, пострадавшие в ходе акции. По данным министерства здравоохранения Грузии, состояние здоровья подавляющего большинства пациентов стабильное, и их часть сегодня покинут медицинские учреждения.
В хирургическом отделении клиники Ингороква остаются девять пациентов, которые были прооперированы. По словам врачей, скорее всего уже в понедельник все они покинут медучреждение.
Что касается других пострадавших, 11 пациентов остаются в «Нью-госпитале». По информации клиники, ни у одного из пациентов нет травм, создающих угрозу жизни.
Ещё четыре пациента остаются в больнице Гудушаури. Как говорят в клинике, они, вероятно, будут выписаны до конца дня.