Ռուսական ավիաընկերությունները դադարեցնում են դեպի Վրաստան տոմսերի վաճառքը
Վրացական շուկայում գործող վեց ռուսական ավիաընկերություններ հայտարարել են հուլիսի 8-ից ավիաչվերթների վաճառքի և Վրաստան չվերթների դադարեցման մասին. հայտնում է Новости-Грузия-ն:
Հունիսի 21-ին, Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը՝ անդրադառնալով Վրաստանում հակառուսական բողոքի ակցիայի, հաղորդագրություն տարածեց՝ հուլիսի 8-ից օդային ճանապարհորդության ժամանակվոր արգելքի մասին: Ըստ իր հրամանագրի, տուրօպերատորներին խորհուրդ է տրվում «խուսափել» զբոսաշրջային տոմսերի վաճառքից, իսկ կառավարությունը պետք է միջոցներ ձեռնարկի, որպեսզի Վրաստանում ժամանակավորապես բնակվող բոլոր ռուսները վերադառնան Ռուսաստան:
Նշվում է, որ երկայումս 6 ռուսական ավիաընկերություն թռիչքներ է կատարում Վրաստանով՝ «Աէրոֆլոտ», «S7», «Ուրալ», «Կարմիր թևեր», «Պոբեդա» և «Նորդավիա» (այս տարի այն աշխատում է Smartavia բրենդի տակ):

Российские авиакомпании закрывают продажу билетов на рейсы в Грузию
Шесть российских авиакомпаний, оперирующих на грузинском рынке, объявили о закрытии продажи авиабилетов и прекращении рейсов в Грузию с 8 июля.
21 июня президент России Владимир Путин на фоне протестов в Грузии запретил авиаперелеты в страну с 8 июля. Согласно его указу, туроператорам рекомендуется «воздержаться» от продажи туров в Грузию, а правительство должно принять меры по возвращению всех россиян, временно находящихся на территории этой страны.
В настоящее время рейсы в Грузию осуществляют шесть российских авиакомпаний: «Аэрофлот», S7, «Уральские авиалинии», Red Wings, «Победа» и «Нордавиа» (в этом году перешла на работу под брендом Smartavia).
По данным ТАСС, с 8 июля продажи авиабилетов в Грузию и из Грузии в Россию приостановили S7, «Уральские авиалинии», Red Wings, «Победа» и «Нордавиа».