«Սա գնահատում ենք որպես գործարարից գումար կորզելու որոշում». «Սպայկա»-ի տնօրենը կմնա կալանքի տակ
Վերաքննիչ քրեական դատարանը մերժեց «Սպայկա» ընկերության տնօրեն Դավիթ Ղազարյանին կալանավորելու Առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ պաշտպանական կողմի ներկայացրած բողոքը։
«Մեր բողոքը մերժվեց։ Հնարավոր է՝ մեր վստահորդի հետ քննարկելուց հետո, մոտակա օրերի ընթացքում մամուլի ասուլիս հրավիրենք և ներկայացնենք և մանրակրկիտ խոսենք այս մասին։ Չենք ուզում անձնավորված որևէ վիրավորանք հայտնել, բայց նշեմ, որ այս որոշումը մենք գնահատում ենք գործարարից գումար կորզելու որոշում»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց փաստաբան Արսեն Սարդարյանը։
«Այսպիսով եկանք եզարկացության, որ անձը պետք է հեղինակազուրկ լինի, որ ազատության մեջ լինի, իսկ Դավիթ Ղազարյանի դեպքում այդպես չէ։ Մենք միջնորդություն ենք ներկայացրել, որ կալանքի հիմքերը բացակայում են»,- հավելեց նա:

Суд отклонил и ходатайство об освобождении директора компании «Спайка» Давида Казаряна под залог
Аелляционный уголовный суд отклонил жалобу стороны защиты на решение суда первой инстанции об аресте директора компании «Спайка» Давида Казаряна. По словам адвоката, суд отклонил и ходатайство об освобождении Казаряна под залог.
«Поданная нами жалоба отклонена. Возможно, в ближайшие дни после обсуждения с подзащитным мы созовем пресс-конференцию и все подробно представим», - заявил журналистам адвокат Казаряна Арсен Сардарян.
«Таким образом, мы пришли к выводу, что для того, чтобы человек находился на свободе он должен быть обесчещен, а в случае с Давидом Казаряном это не так. Мы подали ходатайство об отсутствии оснований для задержания», - добавил он.