Վարչապետը խորոված է անում քաղաքացիների հետ
Այսօր Քաղաքացու օրվա կապակցությամբ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շրջում է Երևանի փողոցներով: Մաշտոցի պուրակին հարող տարածքում մի խումբ քաղաքացիներ խորոված էին պատրաստում, վերջիններին միացավ նաև Նիկոլ Փաշինյանը: «Շնորհակալ եմ, որ այս ավանդույթը պահել եք: Ես, անկեղծ ասած, ուզում էի ինքս անել, բայց դե գիտեք, որ բազմաթիվ սահմանափակումներ ունեմ»,- քաղաքացիներին դիմելով՝ ասաց վարչապետը:
Վերհիշելով անցած տարվա հեղափոխության դեպքերը՝ Փաշինյանն ասաց. «Ես անգամ գաղափար չունեի, որ անցած տարի խորոված է եղել: Հեղափոխությունից հետո, երբ որ սկսել եմ վիդեոները նայել, հասկացել եմ, որ հեղափոխության ժամանակ հեղափոխության 10 տոկոսն եմ տեսել միայն, մնացած 90-ից գաղափար չեմ ունեցել»:

Никол Пашинян вместе с гражданами приготовил шашлык на проспекте Маштоца
В Армении сегодня отмечают День гражданина․ С утра премьер-министр Армении Никол Пашинян вместе с гражданами гуляет по центральным улицам Еревана. На проспекте Маштоца он присоединился к гражданам, готовящим шашлыки․
«Я благодарен вам за то, что вы сохранили эту традицию. Честно говоря, я сам хотел сделать это, но вы же знаете, что у меня много ограничений? », - сказал Пашинян․
Вспоминая события прошлогодней революции, Пашинян сказал: «Я и представить себе не мог, что в прошлом году готовили шашлык. После революции, когда я начал смотреть видеозаписи, я понял, что видел только 10 процентов революции, об остальных 90 процентах я не имел представления».