«Միայն կենդանիները կարող էին այդպես վարվել». Շրի Լանկայում ահաբեկչության հետևանքով զոհերի թիվը հասնում է 290-ի
![]() Շրի Լանկայում զոհերի թիվը հասնում է 290-ի, վիրավորներինը՝ 500-ի: News 1st-ի հաղորդմամբ, մահացածների շարքում կան ԱՄՆ-ի, Դանիայի, Չինաստանի, Ճապոնիայի, Պակիստանի, Մարոկկոյի, Հնդկաստանի, Բանգլադեշի քաղաքացիներ: Նախնական տվյալների համաձայն, զոհերի թվում կարող են լինել նաև քաղաքացիներ Թուրքիայից և Պորտուգալիայից: Այս մասին հաղորդում է RT-ն: Հիշեցնեք, որ կիրակի Շրի Լանկայում տեղի էր ունեցել ութ պայթյուն, որոնցից վեցը՝ միաժամանակ. 3-ը հինգաստղանի հյուրանոցներում, մյուս 3-ը կաթոլիկ տաճարներում: 7-րդ պայթունը տեղի էր ունեցել Դեհիվալի մարզի կենդանաբանական այգում: NDTV-ի հաղորդմամբ, 8-րդ պայթյունի ընթացքում 3 ոստիկան է զոհվել: «Կոչ եմ անում կառավարությանն անկողմնակալ ու արդյունավետ հետաքննություն սկսել և պարզել, թե ով է այս հարձակման հետևում, ինչպես նաև առանց խղճահարության՝ պատժել, քանի որ միայն կենդանիները կարող էին այդպես վարվել»,- ասել է Կոլոմբոյի կարդինալ Մալկոլմ Ռանջիտը: |

«Только животные могли совершить такое»: число жертв терактов на Шри-Ланке достигло 290
Число жертв терактов на Шри-Ланке достигло 290, среди них по меньшей мере 35 иностранцев. Ранения получили около 500 человек. В воскресенье в стране произошло восемь взрывов, шесть из них — практически одновременно в трёх пятизвёздочных отелях и трёх католических храмах, где проходили пасхальные службы. Что известно о расследовании обстоятельств трагедии — в материале RT. Жертвами террористических атак стали по меньшей мере 35 граждан иностранных государств. Как сообщает новостной портал News 1st со ссылкой на представителя Национальной больницы в Коломбо, среди погибших — граждане США, Дании, Китая, Японии, Пакистана, Марокко, Индии, Бангладеш. Также отмечалось, что среди жертв могут быть граждане Португалии и Турции, опознание тел продолжается.
Тем временем архиепископ Коломбо кардинал Малкольм Ранджит призвал руководство страны привлечь к ответственности лиц, причастных к терактам. «Я бы хотел попросить правительство начать беспристрастное и эффективное расследование и выяснить, кто стоит за этой атакой, а также наказать их безжалостно, поскольку только животные могли совершить такое», — приводит его слова портал Ada Derana.