Սոլովյովը՝ Ռուբեն Հախվերդյանի հայտարարության և Նարեկ Մալյանին աղբամանը նետելու փորձի մասին
Ռուս լրագրող, հեռուստահաղորդավար և ռադիոհաղորդավար Վլադիմիր Սոլովյովը «Полный контакт» ռադիոհաղորդման ընթացքում քննարկել է Հայաստանում վերջին օրերին տեղի ունեցած իրադարձությունները, հաղորդում է Rusarminfo-ն:
Սոլովյովը քննադատել է երաժիշտ Ռուբեն Հախվերդյանի այն հայտարարությունը, որ ղարաբաղցիներն «ապրել են ադրբեջանական մթնոլորտում»:
«Նրանք խոսում են մարդկանց մասին, ովքեր մահը վեր են դասել ստրկությունից, ովքեր փորձությունների, կրակոցների միջով են անցել, երբ առաջին անգամ «Գրադ»-ով ոչնչացրեցին Ստեփանակերտ խաղաղ քաղաքը: Սով, սարսափելի տառապանքներ... ինչպե՞ս կարելի է դա մոռանալ: Ինչպե՞ս կարելի է այդ մարդկանց դավաճանել: Այն մարդականց, ովքեր այդ պատերազմի հրամանատարներն էին: Ո՞ր հայն է դավաճանում իր պատմությունը»,- ասել է Սոլովյովը:
Անդրադառնալով ակտիվիստ Նարեկ Մալյանին աղբամանը նետելու փորձին, ռուս հաղորդավարը նշել է, որ նման դեպք է եղել նաև Ուկրաինայում: Նա պաշտպանել է հայ իրավապահներին, ովքեր քրեական գործ են հարուցել:
Նա նաև անդրադարձել է իր կողմից արված հայտարարությանն այն մասին, որ իր ընկեր՝ խոշոր գործարար Սեյրան Կարապետյանին ղարաբաղցի լինելու պատճառով Հայաստանում թույլ չեն տալիս բիզնեսով զբաղվել՝ նշելով, որ դրանից հետո ՀՀ վարչապետի աշխատակազմն արձագանքել է հայտարարությանը, և այժմ զբաղվում են գործարարի ներդրումների իրականացմամբ:
Հաղորդավարը նաև նշել է, որ ցանկանում է ազատ ժամանակ գտնել և այցելել Հայաստան, հանդիպել ՀՀ կառավարության հետ և հասկանալ՝ ինչ է կատարվում երկրի հետ:

Как можно предать армян, видевших бомбежки Степанакерта: Соловьев
Российский журналист, телеведущий и радиоведущий Владимир Соловьев в ходе программы «Полный контакт» на радиостанции Вести.FM коснулся наиболее обсуждаемых тем в Армении последних дней.
Соловьев осудил высказывания известного армянского певца Рубена Ахвердяна, заявившего о том, что карабахцы «выросли в азербайджанской атмосфере».
«Они говорят так о людях, которые предпочли смерть рабству, которые выдержали ужасающие испытания, обстрелы, когда впервые в современной истории «Градом» уничтожали мирный город – Степанакерт. Голод, страшные мучения… как можно это забыть? Как можно людей, которые воевали за свое право жить свободными, так предать? И объяснение – нет, мы говорили только об их верхушке… какой верхушке? Тех людях, которые были командирами в этой войне? Какой армянин предает свою историю?», — сказал Соловьев.
Обращаясь к случившемуся инциденту с армянским общественным активистом Нареком Маляном, которого его идеологические противники попытались бросить в мусорный бак, Соловьев провел параллели с похожими случаями на Украине, при этом поддержав армянских правоохранителей, которые возбудили уголовное дело.
Журналист обратился и к сделанному недавно своему заявлению о том, что его другу – крупному бизнесмену Сейрану Карапетяну не дают вести бизнес в Армении из-за его карабахского происхождения, отметив, что после этого команда премьер-министра Армении отреагировала, и сейчас начали заниматься осуществлением инвестиций бизнесмена – строительством крупного кампуса в Армении.
Ведущий также отметил, что хочет найти свободное время в своем графике, поехать в Армению, встретиться с руководством республики и понять «что происходит со страной».