«Դու չպիտի ասես՝ ինչ խոսեն, լակոտ». Գևորգ Սաֆարյանը՝ Վալերի Օսիպյանին
«Սասնա ծռեր» խմբի 10 անդամների գործով դատավարությանն այսօր ներկա է տուժող, ՀՀ ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը: Իր ցուցմունքում Օսիպյանը որոշ մանրամասներ է ներկայացրել ՊՊԾ գնդի գրավման միջադեպից:
Նա պատմել է, որ «Սասնա ծռեր»-ի անդամները՝ պատանդ վերցնելով իրեն, սպառնացել են, ինքնաձիգով հարվածել, ուսադիրները պոկել. «Հարվածներով, մտանք գունդ, անցակետով անցանք, ես նկատեցի, որ մի քանի համակագիչներ են սեղանին դրված, այդտեղ աշխատում էր Վարուժան Ավետիսյանը: Ասում էր՝ լավ ենք անում, ռեժիմը մեր կյանքը կերավ»,- ասել է նախկին փոխոստիկանապետը՝ նշելով, որ ոչ մի կերպ բանակցությունները չէին ստացվում:
Ցուցմունք տալու ընթացքում խմբի անդամներից Սմբատ Բարսեղյանը ոստիկանապետին փորձել է ինչ-որ բան ասել, որը չի լսվել ապակիներից այն կողմ: Օսիպյանի հարցին, թե ի՞նչ է ուզում ասել, Սմբատը կրկին ինչ-որ բան է ասել, ինչից հետո Վ. Օսիպյանը պատասխանել է. «Որևէ մեկը չփորձի որևէ բան ասել»:
Գևորգ Սաֆարյանը, որը ներկա է եղել դատավարությանը, արձագանքել է ոստիկանապետին՝ ասելով. «Դու չպիտի ասես՝ ինչ խոսեն, լակոտ»: Լարված վիճակ է ստեղծվել դահլիճում:
Դատավոր Մեսրոպ Մակյանը կարգի հրավիրելով ներկաներին՝ նշել է, որ կարգը խախտելու դեպքում նիստը կքննվի դռնփակ կարգով:

Геворг Сафарян Валерию Осипяну։ Не ты должен нам указывать, что им говорить
Сегодня, 6 февраля, на заседании суда по делу 10 членов группы «Сасна Црер» присутствует и начальник Полиции Армении Валерий Осипян․ Осипян по данному делу проходит как пострадавший. В своих показаниях он представил некоторые подробности о захвате полка ППС․
По словам Осипяна, члены «Сасны Црер», взяв его в заложники, угрожали ему, ударили его пистолетом и оторвали погоны. «Меня избивали․Когда мы вошли в здание полка и проходили мимо пропускного пункта, я заметил несколько компьютеров․ Там работал Варужан Аветисян. Он сказал, что правильно поступают, потому что режим испортил нам жизнь», - сказал начальник Полиции, отметив, что переговоры с ними никак не удавались․
Во время дачи показаний член группы Смбат Барсегян попытался что-то сказать начальнику полиции, но что именно последний не расслышал, так как находился за стеклом․ В ответ на вопрос Осипяна, что Барсегян хотел сказать, Смбат вновь что-то сказал․ На что Осипян ответил: «Пусть никто даже слово сказать не смеет».
Присутствующий на суде Геворг Сафарян отреагировал на слова начальника полиции: «Не ты должен нам указывать, что им говорить, «щенок»». После чего в зале суда сложилась напряженная ситуация.
Судья Месроп Макян призвал к порядку присутствующих и отметил, что в случае нарушения порядка заседание суда пройдет в закрытом режиме.