«Էս արդեն լկտիության գագաթնակետն է». օգտատերերի ահազանգը
![]() Ֆեյսբուքյան օգտատեր Կարեն Չիլինգարյանը «Ճանապարհային Ոստիկանություն և Կարմիր գծեր» խմբում Երևանի փողոցներում խախտումներով կայանած մեքենաների լուսանկար է հրապարակել և մեկնաբանել. «Վերջիվերջո, ով պետք է զբաղվի այս կարգազանցներով: Էս արդեն լկտիության գագաթնակետն է, համարները թաքցրած, երկու շարքով կայանել տրանսպորտի կանգառի տարածքում, ինչի պատճառով տրանսպորտը երկրորդ, երրորդ շարքում է կանգառ կատարում, առաջացնելով խցանում: Ճանապարհային Ոստիկանություն, ի՞նչն է պատճառը, որ կիրառվում են երկակի ստանդարտներ տարբեր վարորդների նկատմամբ: երբ մի մեքենա կանգնում է Հանրապետության Հրապարակի տուրիստական ավտոբուսների տարածքում, միանգամից տարհանվում է և տեղափոխվում տուգանային հրապարակ, իսկ մեկ անգամ նույնիսկ չեմ տեսել, որ մի որևէ մեքենա, տաքսի տուգանվի, կամ առավել ևս, տեղափոխվի տուգանային այս խախտումների համար»: ![]() |