Ուկրաինան արգելել է Ռուսաստանից 16-60 տարեկան արական սեռի ներկայացուցիչների մուտքը
Ուկրաինան արգելել է ՌԴ քաղաքացիների՝ 16-60 տարեկան արական սեռի ներկայացուցիչների մուտքն իր տարածք: Այս մասին, BBC-ի ռուսական ծառայության հաղորդմամբ, հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն:
Նախօրեին հայտնի է դարձել, որ Ուկրաինայի սահմանային ծառայությունը որոշել է արգելել բոլոր օտարերկրացիների, առաջին հերթին, ռուսաստանցիների մուտքը Ղրիմ:
«Սահմանային անցակետերում ուժեղացված վերահսկողություն է սահմանվել: Արգելվել է ՌԴ քաղաքացիների՝ 16-60 տարեկան արական սեռի ներկայացուցիչների մուտքը»,- ասել է Ուկրաինայի սահմանային ծառայության ղեկավարը:
Արգելքի մասին Twitter-ի իր էջում գրել է նաև Պորոշենկոն: Նրա խոսքով՝ արգելքը սահմանվում է, որպեսզի Ռուսաստանն Ուկրաինայում «մասնավոր» բանակ չստեղծի:

Украина запретила въезд мужчинам из России в возрасте от 16 до 60 лет
Украина ограничивает въезд на территорию страны для граждан России мужского пола в возрасте от 16 до 60 лет. Об этом объявил украинский президент Петр Порошенко. Накануне стало известно, что пограничная служба решила закрыть въезд в Крым для всех иностранных граждан - в первую очередь россиян.
"На пропускных пунктах проводятся усиленные меры контроля. На сегодня ограничен въезд иностранцев, в первую очередь, для граждан Российской Федерации. Запрещен пропуск гражданам РФ в возрасте от 16 до 60 лет лицам мужского пола", - сказал глава пограничной службы Украины Петр Цигикал на совещании у президента страны Петра Порошенко.
Порошенко написал о запрете в своем "Твиттере": "Украина ввела ограничения на въезд граждан РФ мужского пола в возрасте от 16 до 60, чтобы РФ не формировала в Украине отряды "частных" армий, которые на самом деле являются представителями вооруженных сил РФ. Чтобы не дать россиянам осуществить в Украине те операции, которые они планировали еще в 2014 году".