Ինչ է ներկայացրել Apple-ն իր նոր շնորհանդեսին
ԱՄՆ-ի Քալիֆոռնիա նահանգի Քուփերթինո քաղաքում գտնվող Սթիվ Ջոբսի անվան թատրոնի դահլիճում կայացավ Apple կորպորացիայի նոր սարքերի շնորհանդեսը: Ընկերությունը ներկայացրեց iPhone Xr, iPhone XS և iPhone XS Max սմարթֆոնները, ինչպես նաև՝ Apple Watch Series 4 ժամացույցը:
Բացի դրանից, ներկայացվել են iOS 12, macOS Mojave, watchOS 5 և tvOS 12 օպերացիոն համակարգերի նոր տարբերակները:
iPhone Xs-ի iPhone Xs Max-ի էկրանի անկյունագծերը կազմում է 5,8 և 6,5 դյույմ համապատասխանաբար:
iPhone Xr-ի մոդելը հանդիսանում է նոր iPhone Xs-ի պարզեցված տարբերակը: Սմարթֆոնն ստացել է 6,1 դյույմանոց IPS էկրան: Ի տարբերություն ավելի թանկ մոդելների, Xr-ն ունի մեկ հիմնական տեսախցիկ՝ 12 մեգապիքսելանոց: Բացի այդ, վերջինի կորպուսն ալյումինե է, մինչդեռ iPhone Xs-ինը պողպատե է:
Արտաքինից նորույթները շատ չեն տարբերվում iPhone X-ից, նրանք ևս ունեն FaceID hամակարգ՝ տիրոջ դեմքը ճանաչելու համար: Հագեցած են A12 պրոցեսորով, որն առավել արագ է աշխատում, քանի իր նախորդը և կարող է վայրկյանում մշակել 12 տրիլիոն գործողություն:
Նոր սմարթֆոնների հիշողության առավելագույն ծավալը 512 գիգաբայթ է, նրանք ամբողջովին անջրանցիկ են, փորձություններն անցել են ոչ միայն ջրով, այլև գարեջրով:

Apple представила новые iPhone
Компания Apple на ежегодной презентации компании в Купертино представила новые смартфоны iPhone Xs, iPhone Xs Max и iPhone Xr.
Диагональ экрана iPhone Xs и iPhone Xs Max составила 5,8 дюйма и 6,5 дюйма соответственно.
Модель iPhone Xr является упрощенной версией нового iPhone Xs. Смартфон получил 6,1-дюймовый IPS-экран. В отличие от более дорогих моделей, iPhone Xr имеет только одну основную камеру с разрешением 12 мегапикселей. Кроме того, корпус устройства выполнен из алюминия, в то время как iPhone Xs имеет стальную раму.
Внешне новые устройства не претерпели значительных изменений. Как и в предыдущей модели iPhone X, смартфоны сохранили "челку" в верхней части экрана и систему распознания лиц Face ID.
Все три версии оснащены процессором A12. По словам представителей компании, он работает на 30% быстрее, чем его предшественник, и способен обрабатывать 12 триллионов операций в секунду.
Максимальный объем памяти смартфонов составит 512 Гб. В компании также отметили, что новые гаджеты являются полностью водонепроницаемыми: так, устройства прошли испытания не только водой, но и пивом.