Արգենտինայում այրել են 400 կգ կոկաինը, որը հայտնաբերվել էր Ռուսաստանի դեսպանատանը
Արգենտինայի իրավապահ մարմիններն այրել են 400 կգ կոկաինը, որը հայտնաբերվել էր Ռուսաստանի դեսպանատան շենքերից մեկում, հաղորդում է ТАСС-ը:
Նշվում է, որ թմրանյութը ոչնչացվել է դիակիզարանում անվտանգության նախարարի և Ռուսաստանի դեսպանի ներկայությամբ:
«Բարդ գործողություն էր՝ համագործակցության բարձր մակարդակով: Ռուս ոստիկանները ժամանել են Արգենտինա 7 անգամ»,- ասել է անվտանգության նախարարը:
Նրա խոսքով՝ համատեղ գործողությունների շնորհիվ հաջողվել է բացահայտել հանցավոր խմբի ողջ շղթան ինչպես Արգենտինայում, այնպես էլ Ռուսաստանում:

В крематории в Аргентине сожгли около 400 кг кокаина из посольства России
Правоохранительные органы Аргентины сожгли кокаин, который был обнаружен в одном из зданий посольства России в Буэнос-Айресе, сообщает ТАСС.
Уточняется, что наркотики были уничтожены в крематории в присутствии министра безопасности Патрисии Буллрич и посла России Дмитрия Феоктистова.
«Это была очень сложная операция с высоким уровнем взаимодействия. Российские полицейские приезжали семь раз», — сказала Буллрич.
По ее словам, благодаря совместным действиям, который включали в себя замену кокаина мукой и отслеживание поставки, удалось «разоблачить всю преступную цепочку как в Аргентине, так и в России».