Հայ դատի հանձնախումբն ԱՄՆ Սենատին խնդրել է Հայաստանին և Արցախին 70 միլիոն դոլար տրամադրել
Հայ դատի ԱՄՆ հանձնախումբը (ANCA) բաց նամակ-խնդրանք է ուղարկել ԱՄՆ Սենատի արտաքին օգնության մասին օրինագծի մշակման հարցով հանձնաժողովին, որտեղ նշվում է 2019-ին Հայաստանին և Արցախին 70 միլիոն դոլար տրամադրելու անհրաժեշտության մասին: Այս մասին ներկայացված է ANCA-ի կայքում տեղակայված հաղորդագրության տեքստում:
«Ֆինանսական աջակցությունն անհրաժեշտ է Արցախի վերականգնման և ականազերծման, շփման գծի երկայնքով հրաձգային տեղորոշման սարքի տեղակայման մասին կոնգրեսական Ռոյս Էնգելի առաջարկության իրականացման համար»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ բաց նամակն ԱՄՆ Սենատի հանձնաժողով է ուղարկվել ANCA-ի՝ կառավարության հետ կապերի հարցով տնօրեն Ռաֆի Քարաքաշյանի կողմից:

ANCA просит Сенат США выделить Армении и Арцаху 70 млн долларов
Армянский национальный комитет Америки (ANCA) направил открытое письмо-прошение в комиссию Сената США по разработке законопроекта о внешней помощи страны на 2019 фискальный год, в котором говорится о необходимости выделить Армении и Арцаху 70 млн долларов.
«Финансовая помощь необходима для разминирования и реабилитации Арцаха, выполнения предложения Ройса-Энгеля (конгрессмены США –прим. ред.) по размещению стрелковых локаторов вдоль линии соприкосновения, расширения экономических и военных связей между США и Арменией и поддержания страны как регионального убежища для беженцев из Ближнего Востока», — сообщается на сайте ANCA.
Отмечается, что открытое письмо было направлено в комиссию Сената США директором по связам с правительством ANCA Раффи Каракашяном.