Հարցում. շարժական արագաչափը կարգազանց վարորդներին զսպող գործի՞ք, թե՞ բյուջեն լցնելու միջոց
![]() Ճանապարհային ոստիկանությունը փետրվար 8-ից շարժական արագաչափ է գործարկել: Որպես հիմնավորում նշվում է, որ 2018-ին ծանր հետևանքներով պատահարների հիմնական պատճառներից մեկն արագության ռեժիմի խախտումներն են, ուստի շարժական լուսանկարահանող-արագաչափ սարքը կիրառվում է պատահարների նախականխման ուղղությամբ իրականացվող միջոցառումների շրջանակներում: Իրավական ոլորտի մասնագետները սա որակում են օրենքի խախտում. առաջին՝ որ դրանք չեն երևում վարորդների տեսադաշտում, երկրորդ՝ արագաչափերն ամրացվել են ոչ թե ոստիկանության մեքենաներին, այլ քաղաքացիական սովորական մեքենաներին և երրորդ՝ հարց է՝ այդ սարքերը ցույց կտա՞ն իրական արագությունը: Փորձագետների խոսքով, այս ամենի հիմնական նպատակն ինտենսիվ կերպով բյուջեն լցնելն է: Հարցման նպատակն է պարզել, կո՞ղմ են արդյոք քաղաքացիները շարժական արագաչափերի գործարկմանը: Տեղեկացնում ենք, որ կարող եք քվեարկել միայն մեկ անգամ: Քվեարկեք, որպեսզի տեսնեք արդյունքները: |