ԱԹՍ-ների հարվածից հետո այրվում է Տուապսեի ծովային տերմինալը
Կրասնոդարի երկրամասի արտակարգ իրավիճակների արձագանքման շտաբի տվյալներով՝ հրշեջները շարունակում են մարել Տուապսեի ծովային տերմինալում ապրիլի 20-ի գիշերն անօդաչու թռչող սարքերի հարձակումից հետո բռնկված հրդեհը։
Հրդեհի մարմանը մասնակցում է 276 մարդ և 77 միավոր տեխնիկա։ Հրդեհաշիջման աշխատանքներին մասնակցում են նաև Արտակարգ իրավիճակների նախարարության Կրասնոդարի երկրամասի գլխավոր վարչության ստորաբաժանումները։
Ապրիլի 20-ին Կրասնոդարի երկրամասի ղեկավար Վենիամին Կոնդրատևը հայտարարեց, որ Տուապսեի նավահանգստում հրդեհ է բռնկվել գիշերը անօդաչու թռչող սարքերի հարձակման հետևանքով։
Նախորդ օրը տարածաշրջանային արտակարգ իրավիճակների արձագանքման շտաբը հայտնեց, որ ծովային տերմինալում հրդեհի մարմանը մասնակցել է 246 մարդ և 73 միավոր տեխնիկա։

В Туапсе продолжают тушить пожар на морском терминале после атаки дронов
В Туапсе продолжают тушить пожар на морском терминале после атаки дронов в ночь на 20 апреля, сообщили в оперштабе Краснодарского края РФ.
В ликвидации огня задействованы 276 человек и 77 единиц техники. В тушении участвуют в том числе подразделения ГУ МЧС по Краснодарскому краю.
20 апреля глава Краснодарского края Вениамин Кондратьев заявил, что в порту в Туапсе начался пожар, вызванный ночной атакой БПЛА.
Накануне в региональном оперштабе сообщили, что к ликвидации пламени на морском терминале привлекли 246 человек и 73 единицы техники.