Անա դե Արմասը ճանաչվել է 2025 թվականի ամենագեղեցիկ դերասանուհի
Ամերիկյան հայտնի հարթակի օգտատերերն ընտրել են 2025 թվականի տասն ամենագրավիչ դերասանուհիներին: Վարկանշային ցուցակը գլխավորում է կուբայական ծագմամբ իսպանացի դերասանուհի 37-ամյա Անա դե Արմասը։ Այս մասին հաղորդում է MIR 24-ը:
Անա դե Արմասն իր դերասանական կարիերան սկսել է Կուբայում, որտեղ ավարտել է Ազգային թատերական դպրոցը: 18 տարեկանում նա տեղափոխվել է Իսպանիա, իսկ 2014 թվականին որոշել է տեղափոխվել Հոլիվուդ: Իր ամերիկյան կինոդեբյուտը կատարել է «Թակոց-թակոց» (2015) թրիլերում՝ Կիանու Ռիվզի հետ, սակայն դերասանուհին ճանաչում է ձեռք բերել «Blade Runner 2049» ֆիլմում իր դերակատարումից հետո:
Անա դե Արմասը ինն ամիս հանդիպել է հոլիվուդյան դերասան Թոմ Քրուզի հետ։ Նրանց բաժանման մասին հայտարարվել է այս աշնանը։ Աղբյուրների համաձայն՝ դերասանները բաժանվել են բարեկամաբար և շարունակում են պահպանել իրենց ջերմ հարաբերությունները։

Ана де Армас признана самой красивой актрисой 2025 года
Десятку самых привлекательных актрис 2025 года выбрали пользователи популярной американской платформы. Рейтинг возглавила 37-летняя кубинская актриса испанского происхождения Ана де Армас.
Она начала актерскую карьеру на Кубе, где окончила Национальную театральную школу. В 18 лет она переехала в Испанию, а в в2014 году де Армас приняла решение перебраться в Голливуд.
Ее дебют в американском кино состоялся в триллере «Кто там» (2015), где также играл Киану Ривз. Но настоящая известность пришла к ней после роли в фильме «Бегущий по лезвию 2049».
Ана де Армас на протяжении девяти месяцев встречалась с голливудским актером Томом Крузом. Однако осенью текущего года стало известно об их расставании. По информации источников, актеры разошлись по обоюдному согласию, сохранив дружеские отношения.