Ռուսաստանում ներկայացվել է Ջովաննի Ֆրանչեսկո Բարբիերիի` կորած համարվող «Մադոննան մանկան հետ» կտավը
Պուշկինի թանգարանը ներկայացրել է նկարիչ Ջովաննի Ֆրանչեսկո Բարբիերիի (որը հայտնի է որպես Գուերչինո), «Մադոննան մանկան հետ» կտավը, որը կորած էր համարվում։ Այս մասին հայտնել է մշակութային հաստատության մամուլի ծառայությունը։
Կտավը ներառվել է «Պուշկինի թանգարանի նոր գլուխգործոցներ» նախագծում, որը նվիրված է թանգարանի հավաքածուում վերջերս ձեռք բերված աշխատանքներին։ Մամուլի հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ կտավը պատկանում է Գուերչինոյի ստեղծագործության հասուն շրջանին։
«Դիեգո Վելասկեսը Գուերչինոյի ստեղծագործության մոլի երկրպագու էր, որը բոլոնեզացի վարպետին համարում էր ականավոր գունանկարիչներից մեկը։ Ռուս նկարիչների շրջանում նրա աշխատանքները բարձր է գնահատել Ալեքսանդր Բենուան»,- հավելել է թանգարանը։

В России представили считавшуюся утраченной «Мадонну с Младенцем»
Пушкинский музей представил картину художника Джованни Франческо Барбьери, известного как Гверчино, «Мадонна с Младенцем», которая считалась утраченной. Об этом сообщает пресс-служба столичного учреждения культуры.
Полотно вошло в проект «Новые шедевры Пушкинского», посвященного недавно приобретенным произведениям в коллекции музея. В релизе отмечается, что картина относится к зрелому периоду творчества Гверчино.
«Горячим поклонником творчества Гверчино был Диего Веласкес, который считал болонского мастера одним из выдающихся колористов. Среди русских художников его произведения высоко ценил Александр Бенуа», — добавили в музее.