Ստամբուլում ավարտվել է Թուրքիայի, ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի ներկայացուցիչների հանդիպումը
Ստամբուլում ավարտվել է Թուրքիայի, ԱՄՆ-ի և Ուկրաինայի ներկայացուցիչների հանդիպումը։ Այն տեղի է ունեցել Դոլմաբահչեի նախագահական նստավայրում և տևել է մեկ ժամից մի փոքր ավելի, ՏԱՍՍ-ին հայտնել են Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարության աղբյուրները։
Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև 2022 թվականից ի վեր առաջին ուղիղ բանակցությունները, ինչպես սպասվում է, կսկսվեն տեղական ժամանակով ժամը 12:30-ին (Երևանի ժամանակով՝ 13։30-ին)։ Ռուսական պատվիրակությունը գլխավորում է նախագահի օգնական Վլադիմիր Մեդինսկին։ Նա ավելի վաղ հայտարարել էր, որ ուկրաինական կողմի հետ ուղիղ բանակցությունների նպատակը երկարաժամկետ խաղաղության հաստատումն ու ճգնաժամի արմատական ​​պատճառների վերացումն է։

В Стамбуле завершилась встреча представителей Турции, США и Украины
Встреча представителей Турции, США и Украины завершилась в Стамбуле. Она состоялась в президентском офисе Долмабахче и продлилась чуть более часа, сообщили ТАСС источники в турецком МИД.
В 12:30 по местному времени там ожидается начало первых прямых переговоров между Россией и Украиной с весны 2022 года. Российскую делегацию на них возглавляет помощник президента Владимир Мединский. Он заявил ранее, что целью прямых переговоров с украинской стороной является установление долгосрочного мира и решение первопричин кризиса.