«Հնդկաստանը Պակիստանի հետ կբանակցի միայն զինվորականների մակարդակով»․ #HindustanTimes
Հնդկաստանը Պակիստանի հետ կբանակցի միայն ռազմական մակարդակով, քաղաքական շփումներ չեն լինի։ Այս մասին հաղորդում է «Hindustan Times» թերթը՝ հղում կատարելով իր աղբյուրներին։
«Մենք ի սկզբանե այն կարծիքին էինք, որ Հնդկաստանի և Պակիստանի միջև միակ բանակցությունները, որոնք տեղի կունենան, կլինեն ռազմական հրամանատարների միջև, անմիջականորեն քաղաքական բանակցություններ չեն լինի»,- նշել են աղբյուրները՝ հաստատելով, որ Հնդկաստանի վարչապետի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Աջիտ Դովալի և Հնդկաստանի արտաքին գործերի նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարի ու նրանց պակիստանցի գործընկերների միջև որևէ շփում չի եղել։
Բացի այդ, պաշտոնական Նյու Դելին կարծում է, որ Քաշմիրի հարցում Իսլամաբադի հետ քննարկելու ոչինչ չկա, բացի Պակիստանի կողմից «անօրինականորեն օկուպացված» տարածքները Հնդկաստանին վերադարձնելուց, և այս թեմայի շուրջ քննարկումները պետք է անցկացվեն առանց միջնորդների:

#HindustanTimes: "Переговоры между Индией и Пакистаном будут вести только военные"
Индия будет вести переговоры с Пакистаном только на уровне военных, политических контактов не будет. Об этом со ссылкой на источники сообщила газета Hindustan Times.
"Мы с самого начала придерживались мнения, что единственные переговоры, которые будут между Индией и Пакистаном, будут вестись между командующими военными операциями и напрямую, никаких политических разговоров не будет", - сказали источники. Они отметили, что никаких контактов между советником индийского премьер-министра по нацбезопасности Аджитом Довалом и министром иностранных дел Индии Субраманьямом Джайшанкаром и их пакистанскими визави не было.
Кроме того, официальный Нью-Дели считает, что с Исламабадом нечего обсуждать по кашмирскому вопросу, кроме возвращения Индии территорий, "незаконно оккупированных" Пакистаном, и обсуждения этой темы должны вестись напрямую. "Обсуждать больше нечего. Они должны вернуть незаконно оккупированную территорию, и они могут сделать это напрямую. Нам не нужен кто-то между нами", - сказали источники издания.