«Արցախի ղեկավարությունը Բաքվում է՝ Փաշինյանի մեղքով»․ Արա Աբրահամյան
Արցախի ողջ ղեկավարությունն այսօր Բաքվում է, որտեղ ցուցադրական կեղծ դատավարություն է ընթանում, և այդ ամենի մեղավորը Փաշինյանն է։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի հայերի միության ղեկավար Արա Աբրահամյանը։
«Փաշինյանի քաղաքականությունն է հասցրել նրան, որ Արցախի ղեկավարությունն այսօր Բաքվում է, նրա քաղաքականությունն է հասցրել Արցախի կորստին, և այսօր ինչպե՞ս է վարչապետը կարողանում այդ հարցում ոչնիչ չանել, չգիտեմ՝ դա նորմա՞լ է, դա նորմալ չէ՛, անհասկանալի է»,- ասել է Աբրահամյանը։
Փաշինյանն ուզում է ստորագրել Խաղաղության պայմանագիր, որի կետերից մեկը միջազգային դատարաններում հայցերից փոխադարձ հրաժարումն է, հիշեցրել է Աբրահամյանը։
«Այսինքն, այն, որ մեզ սպանել են, այն ինչ արվել է Բաքվում, Սումգայիթում և տասնյակ նման դեպքեր, ուզում է մոռանա՞նք։ Այսօր նա ուզում է, որ մենք չպահանջենք, դատի չտանք, և միայն վախեցնում է՝ ստիպելով, որ ժողովուրդը քննարկի միայն այն հարցերը, որոնք իրենք են ասում, իսկ ի՞նչ ենք մենք ասում ի պատասխան»,- հայտարարել է Աբրահամայանը՝ ռուսաստանաբնակ հայերին կոչ անելով հեռու չմնալ ՀՀ-ում ընթացող գործընթացներից։

"Руководство Арцаха находится в Баку, это вина Пашиняна" - Ара Абрамян
Все руководство Арцаха сегодня находится в Баку, где проходит инсценированный судебный процесс, и во всем этом виноват Пашинян. Об этом сообщил глава Союза армян России Ара Абрамян.
«Политика Пашиняна привела к тому, что руководство Арцаха сегодня находится в Баку, его политика привела к потере Арцаха, и как сегодня премьер-министр может ничего не делать по этому вопросу? Я не знаю, нормально ли это, это ненормально, это непонятно», - сказал Абрамян.
Пашинян хочет подписать мирный договор, одним из пунктов которого является взаимный отказ от претензий в международных судах, напомнил Абрамян․
«То есть то, что они нас убили, то, что было сделано в Баку, Сумгаите и десятки подобных инцидентов, вы хотите, чтобы мы забыли? Сегодня он хочет, чтобы мы не требовали, не судились, а только пугает нас, заставляя народ обсуждать только те вопросы, которые он говорит, и что мы говорим в ответ», — заявил Абрамян, призвав армян, проживающих в России, не оставаться в стороне от происходящих в Республике Армения процессов.