Փարիզում քննարկվում է Ուկրաինայում բազմազգ խաղաղապահ զորակազմի տեղակայումը
Փարիզում բանակցություններ են ընթանում Ֆրանսիայի, Մեծ Բրիտանիայի և Գերմանիայի ներկայացուցիչների հետ՝ հրադադարի և Ուկրաինայի անվտանգության երաշխիքների հարցերի շուրջ։
«Այցի շրջանակներում նախատեսված է «Կամեցողների կոալիցիայի» երկրների ներկայացուցիչների հետ երկկողմ և բազմակողմ հանդիպումների շարք»,- ասվում է Ուկրաինայի ԱԳՆ-ի հաղորդագրության մեջ։
Բանակցությունների թեմաները ներառում են հրադադարի հասնելու ուղիները, բազմազգ ռազմական զորակազմի տեղակայումը կայուն խաղաղություն ապահովելու համար և անվտանգության համատեղ նախաձեռնությունների ապագա ծրագրերը, որոնք Ուկրաինային հնարավորություն կտան արդյունավետորեն վերականգնել իր պետությունը և պահպանել կայունությունը տարածաշրջանում:

Развертывание многонациональных миротворческих сил на Украине - тема парижских переговоров
Париже проходят переговоры с представителями Франции, Великобритании и Германии по вопросам прекращения огня и гарантий безопасности для Украины.
"В рамках визита запланировано участие делегации в серии двусторонних и многосторонних встреч с представителями государств Коалиции желающих", — говорится в сообщении МИД.
Среди основных тем — пути достижения полного прекращения огня, привлечение многонационального военного контингента для обеспечения длительного мира, а также будущее совместных инициатив по безопасности, которые позволят Украине эффективно восстанавливать государство и удерживать стабильность в регионе.