«Թուլությունը երբեք պատերազմներ չի դադարեցրել»․ Զելենսկին՝ ԱՄՆ արձագանքի մասին
Զելենսկին կրկին քննադատել է ԱՄՆ դիրքորոշումը՝ Ուկրաինայի Կրիվոյ Ռոգ քաղաքին Ռուսաստանի հասցրած հրթիռային հարվածի վերաբերյալ։
«Լռել այն մասին, որ հենց Ռուսաստանն է սպանում երեխաներին՝ բալիստիկ միջոցներով, վտանգավոր է: Դա միայն մղում է Մոսկվայի տականքներին շարունակել պատերազմը և անտեսել դիվանագիտությունը: Թուլությունը երբեք պատերազմներ չի դադարեցրել», - ասել է Ուկրաինայի նախագահը՝ երեկոյան ելույթում:
Ավելի վաղ Զելենսկին թույլ է համարել «ԱՄՆ-ի նման ուժեղ երկրի ու ժողովրդի արձագանքն» այդ հարվածի վերաբերյալ, որը, ԱՄՆ-ն «վախեցել է անգամ ռուսական անվանել»։
Հիշեցնենք՝ Ռուսաստանն այսօր հրթիռային հարված էր հասցրել ուկրաինական Կրիվոյ Ռոգ քաղաքին, որի հետևանքով 19 մարդ, այդ թվում՝ 9 երեխա է զոհվել։

"Слабость никогда не останавливала войны" - Зеленский об ответе США Кривому Рогу
"Замалчивать то, что это именно Россия убивает детей баллистикой - это опасно. Это только подстрекает подонков в Москве продолжать войну и в дальнейшем игнорировать дипломатию. Слабость еще никогда не заканчивала войны", - сказал президент Украины в вечернем обращении.
19 человек погибли, в том числе 9 детей, в результате российского удара по украинскому городу Кривой Рог․
Ранее Зеленский посчитал слабым «ответ такой сильной страны и народа, как США» на удар, который в США «даже боялись назвать российским».
Напомним, сегодня Россия нанесла ракетный удар по украинскому городу Кривой Рог, в результате чего погибли 19 человек, в том числе 9 детей.