Հռոմում բազմահազարանոց ցույց է՝ ընդդեմ Եվրոպայի վերազինման
Իտալիայի մայրաքաղաքի կենտրոնում բազմահազարանոց հանրավաք է տեղի ունեցել՝ ընդդեմ Եվրոպայի վերազինման և ի պաշտպանություն ավելի արդար սոցիալական քաղաքականության։ Կազմակերպիչներն ընդդիմադիր «5 աստղերի շարժում» կուսակցության ներկայացուցիչներն էին։
Կուսակցությունը դեմ է Կիևին զենքի մատակարարումների շարունակմանը՝ կոչ անելով սկսել բանակցային գործընթաց և հարցերը լուծել դիվանագիտական ճանապարհով։
Երթին մասնակցել է առնվազն 80 հազար մարդ։ «Ո՛չ վերազինմանը», «Կանգնեցնե՛նք նրանց» կարգախոսներով ուղեկցվող բողոքի ցույցին աջակցել են արհմիություններն ու քաղաքացիական իրավունքների համար պայքարող միությունները: Ակցիայի մասնակիցները Եվրոպայի վերազինման համար դատապարտել են Եվրահանձնաժողովին և իտալական կառավարությանը՝ Ջորջիա Մելոնիի գլխավորությամբ։

В Риме прошла многотысячная акция против перевооружения Европы
Многочисленная манифестация против перевооружения Европы и в поддержку более справедливой социальной политики прошла в центре итальянской столицы. Организаторами выступили представители оппозиционной партии "Движение "5 звезд"․
В шествии участвовали не менее 80 тыс. человек. Акцию "Нет перевооружению. Остановим их!" поддержали профсоюзы и объединения, борющиеся за гражданские права. В выступлениях звучало осуждение правительства Италии во главе с Джорджей Мелони и Еврокомиссии (ЕК).
Партия возражает против продолжения поставок оружия Киеву, призывая к переговорному процессу и дипломатии.