Կարլո Անչելոտին հեռանում է Մադրիդի «Ռեալ»-ից
Իտալացի մասնագետ, Մադրիդի «Ռեալի» գլխավոր մարզիչ Կարլո Անչելոտին ընթացիկ մրցաշրջանի ավարտից հետո կհեռանա իսպանական ակումբից։ Այս մասին հայտնում է Onda Cero-ն։
Նշվում է, որ Անչելոտին վճռականորեն որոշել է հեռանալ, նույնիսկ եթե «Ռեալը» ավարտի մրցաշրջանը նվաճած գավաթներով. իտալացու գործող պայմանագիրը մադրիդյան թիմի հետ նախատեսված է մինչև 2026 թվականի ամառը։ Կառլոն գլխավորել է Մադրիդի «Ռեալը» 2021 թվականին, և նրա գլխավորությամբ ակումբը երկու անգամ դարձել է Իսպանիայի չեմպիոն, նվաճել Չեմպիոնների լիգան, ՈՒԵՖԱ-ի Սուպերգավաթը և Աշխարհի ակումբային առաջնությունը։

Анчелотти принял решение покинуть «Реал» по завершении этого сезона
Итальянский специалист, главный тренер мадридского «Реала» Карло Анчелотти покинет испанский клуб по завершении текущего сезона. Об этом сообщает издание Onda Cero.
Отмечается, что Анчелотти твердо решил уйти, он не останется даже в том случае, если «Реал» завершит сезон с выигранными трофеями. Действующий контракт итальянца с мадридцами рассчитан до лета 2026 года. Карло возглавил «Реал» в 2021-м, под его руководством «сливочные» дважды становились чемпионами Испании, выигрывали Лигу чемпионов, Суперкубок УЕФА и клубный чемпионат мира.