Իսրայելը հարվածներ է հասցրել ՀԱՄԱՍ-ի հրամանատարական 40 կենտրոնի
Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը հարձակվել են Գազայի հատվածում ՀԱՄԱՍ-ի տասնյակ հավաքատեղերի վրա, ինչպես նաև խմբավորման հրամանատարական կետերի վրա, ասվում է Իսրայելի պաշտպանության բանակի (IDF) Telegram-ի ալիքի հաղորդագրության մեջ:
«Վերջին մեկ օրվա ընթացքում Ռազմաօդային ուժերը, հիմնվելով Իսրայելի պաշտպանության բանակի և Գլխավոր անվտանգության ծառայության հետախուզության վրա, հարվածներ է հասցրել ՀԱՄԱՍ-ի ահաբեկիչների հավաքման մոտավորապես 40 կետերին, ինչպես նաև Գազայի հատվածում նրա հրամանատարության և վերահսկման կենտրոններին» - ասվում է հայտարարության մեջ:
Իսրայելի պաշտպանության բանակը նշել է, որ այստեղ գործել են թշնամու տասնյակ զինյալներ՝ հարձակումներ իրականացնելով իսրայելցի զինվորների և խաղաղ բնակիչների վրա։ Ավելին, Իսրայելի պաշտպանության բանակի տվյալներով՝ հակառակորդի որոշ թիրախներ տեղակայված են եղել այն վայրերում, որտեղ նախկինում գործել են դպրոցներ։

Израиль нанес удары по командным центрам ХАМАС
ВВС Израиля за день атаковали десятки мест сбора бойцов ХАМАС на территории сектора Газа, а также пункты командования этой группировки, говорится в заявлении Армии обороны Израиля (ЦАХАЛ) в телеграм-канале.
«В течение минувшего дня ВВС на основе разведданных ЦАХАЛ и Общей службы безопасности нанесли удары примерно по 40 пунктам сбора террористов ХАМАС, а также по ее центрам командования и управления по всему сектору Газа», - отмечается в заявлении.
В ЦАХАЛ отметили, что отсюда действовали десятки вражеских боевиков, осуществлявших атаки на израильских военных и гражданских лиц. При этом, по данным ЦАХАЛ, некоторые вражеские цели располагались в местах, где раньше действовали школы.