Կիլիան Մբապեն հետաքննվում է սեռական ոտնձգության «հիմնավոր կասկածով»
Ֆրանսիացի ֆուտբոլիստ Կիլիան Մբապեն հետաքննվում է սեռական ոտնձգության «հիմնավոր կասկածով»։ Դատախազությունն արդեն սկսել է հետաքննությունը, հայտնում է Expressen-ը։
Անցյալ շաբաթ Կիլիան Մբապեն անակնկալ այց է կատարել Շվեդիայի մայրաքաղաք, Ստոկհոլմի կենտրոնում նրան նկատել են երեկույթի ժամանակ, որը ձգվել է հինգշաթի երեկոյից մինչև ուրբաթ առավոտ: Մադրիդի «Ռեալի» 25-ամյա հարձակվողը ընթրել է Ստոկհոլմի բարձրակարգ Էստերմալմ թաղամասի Chez Jolie ռեստորանում, նախքան մոտակա գիշերային ակումբ գնալը, որը կոչվում է V:
Ըստ ոստիկանության հաղորդագրության՝ ենթադրյալ սեռական ոտնձգությունը տեղի է ունեցել հինգշաբթի՝ հոկտեմբերի 10-ին, հայտնում է աղբյուրը։ Ոստիկանությունում հանցագործության մասին հաղորդում է ներկայացվել երկու օր անց։ Ոստիկանության խոսնակ Դանիել Վիկդալի խոսքով՝ այժմ դատախազը քննում է գործը։
Շվեդական Aftonbladet թերթը, որն առաջին անգամ հայտնել է բռնաբարության մեղադրանքների մասին, ասում է, որ սեռական ոտնձգությունը, ամենայն հավանականությամբ, տեղի է ունեցել այն հյուրանոցում, որտեղ գտնվում էր Մբապեն:

Прокуратура начала расследование касательно Мбаппе, подозреваемого в изнасиловании
Французский футболист Килиан Мбаппе находится под следствием по «обоснованному подозрению» в сексуальном насилии. Прокуратура уже начала расследование, сообщает издание Expressen.
На прошлой неделе Килиан Мбаппе совершил неожиданный визит в шведскую столицу, и его видели на вечеринке в центре Стокгольма в четверг и до утра пятницы. 25-летний форвард «Реала» поужинал в ресторане Chez Jolie в престижном районе Стокгольма Эстермальм, а затем отправился в соседний ночной клуб под названием V.
Как сообщает источник, согласно полицейскому отчету, вероятное сексуальное насилие произошло в четверг, 10 октября. Заявление о преступлении было подано в полицию спустя два дня. По словам представителя полиции Даниэля Викдаля, этим делом сейчас занимается прокурор.
Шведская газета Aftonbladet, которая первой сообщила об обвинениях в изнасиловании, пишет, что сексуальное насилие, вероятно, произошло в отеле, где проживал Мбаппе.