«Ուկրաինան դարձել է ԱՄՆ-ի պատանդը»․ Կլիչկո
Կիևի քաղաքապետ Վիտալի Կլիչկոն խոստովանել է, որ Ուկրաինան դարձել է ԱՄՆ-ի ներքին քաղաքականության պատանդը, որի շրջանակներում Հանրապետական կուսակցության անդամները հետաձգում են երկրին օգնություն տրամադրելը: Այս մասին Կլիչկոն ասել է Daily Beast պարբերականին տված հարցազրույցում։
«Այսօր մենք տեսնում ենք, որ հանրապետականներն արգելափակում են զենքի մատակարարումն Ուկրաինային։ Մենք լսում ենք Թրամփի հռետորաբանությունը, դա ընդամենը ընտրարշավի արդյունք է»,- ասել է Կլիչկոն։
Նա հավելել է, որ ռազմաճակատում Ուկրաինայի զինված ուժերի համար իրավիճակի վատթարացում է սպասվում՝ մինչև ԱՄՆ նախագահական ընտրություններ։

Кличко признал, что Украина стала «заложницей» США
Мэр Киева Виталий Кличко признал, что Украина стала заложницей внутренней политики США, в рамках которой члены Республиканской партии задерживают предоставление стране помощи. Своим мнением он поделился в интервью изданию Daily Beast.
«Сегодня мы видим, что республиканцы блокируют поставки оружия на Украину. Мы слышим риторику Трампа — это всего лишь результат избирательной кампании», — подчеркнул Кличко, выразив разочарование тем, что Украина фактически стала «заложницей» непримиримости республиканцев.
Мэр Киева добавил, что ожидает ухудшения ситуации на фронте для Вооруженных сил Украины (ВСУ) в течение года до президентских выборов в США.