Թրամփը խարդախության գործով 175 մլն դոլարի գրավ է մուծել
ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը 175 մլն դոլարի գրավ է մուծել խարդախության գործով, գրում է ABC-ն։ Այսպիսով, նա խուսափել է իր ակտիվների բռնագրավումից։
Փետրվարին դատարանը Թրամփին մեղավոր է ճանաչել կանխամտածված ֆինանսական մեքենայությունների համար։ Որոշման մեջ ասվում է, որ նախկին նախագահը 10 տարի շարունակ «ուռճացրել է» իր կարողությունը՝ բանկերին մոլորեցնելու և վարկային ավելի լավ պայմաններ ստանալու համար։
Թրամփը, որը կրկին Հանրապետական կուսակցությունից առաջադրվում է նախագահի թեկնածու, բոլոր մեղադրանքներն անհիմն է համարում և նշում, որ դրանք քաղաքական դրդապատճառներ ունեն։

Трамп заплатил залог в размере $175 млн по делу о мошенничестве
Бывший президент США Дональд Трамп заплатил 175 млн долларов в качестве залога по делу о мошенничестве в Нью-Йорке. Таким образом он избежал конфискации своих активов, что могло бы произойти в случае, если бы он не внес необходимую сумму, передает ABC.
В феврале суд признал Трампа виновным в умышленных финансовых махинациях. В решении было сказано, что экс-президент в течение десяти лет завышал свое состояние, чтобы ввести в заблуждение банки и получить лучшие условия кредитов.
Трамп, который снова баллотируется в Белый дом от Республиканской партии, считает все обвинения безосновательными и объясняет их политическими причинами.