Exit poll-ի տվյալներով՝ Երևանում ընտրողների 63 տոկոսը քվեարկել է Դավանկովի օգտին
«Քվեարկիր արտերկրում» նախագծի տվյալներով՝ Ռուսաստանի քաղաքացիների մեծամասնությունը, ովքեր մասնակցել են արտերկրում ընտրություններին, իրենց ձայնը տվել են «Նոր մարդիկ» կուսակցության թեկնածու Վլադիսլավ Դավանկովին, վկայում են Էքզիթփոլի տվյալները: Հարցումները նախագծի կամավորների կողմից անցկացվել են աշխարհի ավելի քան 40 երկրներում:
Դավանկովի օգտին ամենաշատ քվեարկողները եղել են Հաագայում (Նիդերլանդներ) և Երևանում (Հայաստան)՝ 63-ական տոկոս, Բարսելոնայում (Իսպանիա)՝ 65 տոկոս, Բանգկոկում (Թաիլանդ), Պոդգորիցայում (Չեռնոգորիա), Պրահայում (Չեխիա)՝ 66-ական տոկոս, Բելգրադում (Սերբիա)՝ 67 տոկոս, Ալմաթիում (Ղազախստան)՝ 69 տոկոս, Պոզնանում (Լեհաստան)՝ 70 տոկոս և Տրապիզոնում (Թուրքիա)՝ 77 տոկոս:

Россияне, голосовавшие из-за границы, выбрали Даванкова
По информации проекта «Голосуй за рубежом!», большинство граждан России, принимавших участие в выборах за границей, отдали свои голоса за кандидата от партии «Новые люди». Об этом свидетельствуют данные экзитполов, проведенных волонтерами инициативы более чем в 40 странах мира.
Больше всего проголосовавших за Даванкова оказалось в Гааге (Нидерланды) и Ереване (Армения) — по 63%, а также в Барселоне (Испания) — 65%, Бангкоке (Таиланд), Подгорице (Черногория), Праге (Чехия) — по 66%, Белграде (Сербия) — 67%, Алматы (Казахстан) — 69%, Познани (Польша) — 70% и Трабзоне (Турция) — 77%.