Կիմ Չեն Ընը հանձնարարել է արագացնել պատերազմի նախապատրաստությունը
Հյուսիսային Կորեան պետք է արագացնի պատերազմի նախապատրաստությունը, զինվորականներին հանձնարարել է ԿԺԴՀ առաջնորդ Կիմ Չեն Ընը:
«Մեր բանակը պետք է իր առջև դնի ամենախիստ պահանջները և անընդհատ ավելացնի գործնական վարժանքները մարտական պատրաստության արագ բարձրացման համար՝ պատերազմին լիարժեք պատրաստվածություն ապահովելու նպատակով»,- Կիմ Չեն Ընի խոսքը մեջբերում է Հյուսիսային Կորեայի պաշտոնական լրատվական գործակալությունը, փոխանցում է Al Jazeera-ն:
Ավելի վաղ Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդը հայտարարել է, որ Հյուսիսային Կորեան չի ցանկանում զինված հակամարտություն սկսել Սեուլի հետ, բայց չի խուսափի դրանից՝ ընդգծելով, որ պատերազմը կոչնչացնի Հարավային Կորեան և աներևակայելի հարված կհասցնի ԱՄՆ-ին:

Ким Чен Ын поручил ускорить подготовку к войне
Северокорейская армия должна ускорить "подготовку к войне". Такое поручение дал военным глава КНДР Ким Чен Ын во время посещения базы Корейской народной армии, находящейся на западе страны.
«Наша армия должна предъявлять к себе самые строгие требования и постоянно наращивать практические учения для быстрого повышения боевой подготовки в целях обеспечения полной готовности к войне в соответствии с изменениями и ее современными формами», - цитирует Ким Чен Ына северокорейское агентство ЦТАК.
Ранее лидер КНДР Ким Чен Ын заявил, что Северная Корея не желает начала вооруженного конфликта с Сеулом, но уклоняться от него не будет, подчеркнув, что война уничтожит Южную Корею и нанесет невообразимое поражение США.