«Ռուսաստանի հակառակորդները պետք է հիշեն՝ Ռուսաստանն ունի զենք, որն ունակ է թիրախներ խոցել իրենց տարածքում». Պուտին
Հինգշաբթի, 29 փետրվարի, 2024 թ., 14:06
Ռուսաստանի հակառակորդները պետք է հիշեն՝ Ռուսաստանն ունի զենք, որն ունակ է թիրախներ խոցել իրենց տարածքում: Այս մասին Դաշնային ժողովին ուղղված ուղերձում հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
«Անհրաժեշտ է ուժեղացնել խմբավորումները արևմտյան ռազմավարական ուղղությամբ, որպեսզի չեզոքացվեն սպառնալիքները, որոնք կապված են ՆԱՏՕ-ի՝ դեպի արևելք ընդլայնման, Շվեդիայի և Ֆինլանդիայի՝ դաշինքին միանալու հետ: Առանց ինքնիշխան, ուժեղ Ռուսաստանի ոչ մի կայուն աշխարհակարգ հնարավոր չէ»,- ասել է Պուտինը:

Путин: Противники России должны помнить, что она обладает оружием, способным поражать цели на их территории
Четверг, 29 Февраля, 2024 года, 14:06
Противники России должны помнить, что она обладает оружием, способным поражать цели на их территории. Об этом в послании Федеральному Собранию заявил президент РФ Владимир Путин.
Нужно укрепить группировки на западном стратегическом направлении, чтобы нейтрализовать угрозы, связанные с расширением НАТО на восток, «втягиванием» в альянс Швеции и Финляндии.