Nokia սմարթֆոնները կանհետանան շուկայից
Չինական HMD Global ընկերությունը, որին պատկանում են Nokia ապրանքանիշի իրավունքները, կդադարեցնի այս ապրանքանիշով սարքերի արտադրությունը, հայտնում են արտասահմանյան լրատվամիջոցները։
Ընկերությունը նշել է, որ փետրվարի 1-ից Nokia-ի բոլոր հեռախոսների և պլանշետների ցանկը հասանելի կլինի HMD-ի կայքում։ Ըստ ամենայնի, nokia.com-ն այլևս նվիրված չի լինի սմարթֆոններին։ Չինական կորպորացիան կդադարեցնի նաև Nokia ապրանքանիշով սարքերի արտադրությունը. նման սարքերը կանհետանան շուկայից։
Ըստ լրագրողների՝ այս կերպ HMD Global-ը վերաիմաստավորել է իր արտադրանքի ապագան։ Nokia ապրանքանիշն այս ընկերությանը պատկանում է 2016 թվականից, իսկ ապրանքանիշի իրավունքների մասին պայմանագրի ժամկետը կլրանա 2025 թվականին։

Смартфоны Nokia исчезнут с рынка
Китайская компания HMD Global, владеющая правами на бренд Nokia, перестанет выпускать устройства под этой торговой маркой, сообщают зарубежные СМИ.
В фирме отметили, что с 1 февраля витрина со всеми телефонами и планшетами Nokia будет доступна на сайте HMD. Судя по всему, сайт nokia.com больше не будет посвящен смартфонам. Также китайская корпорация прекратит выпуск девайсов под торговой маркой Nokia - подобные устройства исчезнут с рынка.
По словам журналистов, таким образом HMD Global переосмыслила будущее своих продуктов. Компания владеет брендом Nokia с 2016 года, в 2025 году договор о правах на торговую марку истечет.