Իրանում անօդաչու թռչող սարքերի հարձակմանը մասնակցել են ամերիկյան ինքնաթիռներ. #AlArabiya
Միացյալ Նահանգների ռազմաօդային ուժերը մասնակցել են Սպահան քաղաքում Իրանի պաշտպանության նախարարության օբյեկտի վրա անօդաչու թռչող սարքի հարձակմանը։ Այս մասին հայտնում է Al Arabiya հեռուստաալիքը։
«Ամերիկյան ավիացիան մասնակցել է Իրանին ուղղված անօդաչու թռչող սարքի հարվածին»,- ասել են լրագրողները՝ վկայակոչելով Վաշինգթոնի սեփական աղբյուրները։
Նախապես պարզվել է, որ հարձակման թիրախը եղել է հրթիռներով պահեստը։ Ինչպես նշել է աղբյուրը, Իրանին հաղորդագրություններ են փոխանցվել, որ «բալիստիկ հրթիռների արտադրության օբյեկտները չեն թույլատրվի»։ Հիշեցնենք, որ Իրանի պաշտպանության նախարարության զինամթերքի պահեստը Սպահան քաղաքում ենթարկվել է անօդաչու թռչող սարքերի հարձակմանը։ Դրանից հետո հաստատությունում պայթյուն է որոտացել։ Նշվում է, որ անօդաչուներից մեկը խոցվել է, իսկ մյուս երկուսը որսացվել են: Պահեստը փոքր վնաս է կրել, սակայն տուժածներ չկան։

Al Arabiya узнал об участии авиации США в атаке дронов в Иране
При атаке беспилотников на объект Министерства обороны Ирана в городе Исфахан были задействованы Военно-воздушные силы Соединённых Штатов. Об этом сообщает телеканал Al Arabiya.
"В ударе беспилотниками, направленном на Иран, участвовала американская авиация", — заявили журналисты со ссылкой на собственные источники в Вашингтоне.
Предварительно установлено, что целью атаки был склад с ракетами. Как отметил источник, Ирану были переданы сообщения, что "объекты по производству баллистических ракет не будут разрешены". Напомним, склад с боеприпасами Минобороны Ирана в городе Исфахан подвергся атаке беспилотников. После чего на объекте произошёл взрыв. Один из дронов, как утверждается, был сбит, два других перехвачены. Склад получил незначительные повреждения, пострадавших нет.