Պայթյուն Քաբուլի մզկիթում, կան տասնյակ զոհեր
Առնվազն 20 մարդ է զոհվել, 40-ը վիրավորվել է չորեքշաբթի օրը Քաբուլի հյուսիս-արևելքում գտնվող մզկիթում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով: Այս մասին հայտնում է Al Jazeera հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով Աֆղանստանի ուժային կառույցների աղբյուրին։
Չորեքշաբթի ավելի վաղ աֆղանական TOLOnews հեռուստաալիքը, վկայակոչելով տեղի բնակիչներին, հայտնել է, որ պայթյուն է որոտացել Քաբուլի հյուսիս-արևելքում գտնվող Խաիր Խան շրջանում։ Ինչպես ավելի ուշ պարզաբանել է Aaj News գործակալությունը, պայթյունը տեղի է ունեցել Սադիքիյա մզկիթում։ Տեղի բնակիչների խոսքով՝ լսվել են նաև կրակոցների ձայներ։

Взрыв в мечети в Кабуле, десятки жертв
По меньшей мере 20 человек погибли, 40 получили ранения в результате взрыва, прогремевшего в среду в мечети на северо-востоке Кабула. Об этом сообщил телеканал Al Jazeera со ссылкой на источник в силовых структурах Афганистана.
Ранее в среду афганский телеканал TOLOnews заявил со ссылкой на местных жителей, что в районе Хаир-Хана, на северо-востоке Кабула, произошел взрыв. Как позже уточнило агентство Aaj News, взрыв прогремел в мечети Садикия. По словам местных жителей, также были слышны звуки выстрелов.