«Նա այլևս չի ներկայացնում Հայաստանն ու հայ ժողովրդին». Արթուր Ղազինյան
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Երեկ ԱԺ-ում Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելին՝ Արցախն Ադրբեջանին հանձնելու մեջ մեղադրելուց հետո միջազգային հանրությունը պետք է անի ՄԵԿ կարևոր հետևություն՝ դադարեցնել նիկոլ փաշինյանի հետ բոլոր շփումները:
Նախ նա այլևս չի ներկայացնում Հայաստանն ու Հայ ժողովրդին, նրա հետ ինչ-որ բան քննարկելն ու բանակցելն անօգուտ գործ է և ժամանակի վատնում:
Ապա նաև մեծ վտանգ է պարունակում անձնական և պետական մակարդակում խաբվելու, գցվելու, խայտառակվելու և վերջում ամեն ինչի մեջ մեղավոր նշանակվելու համար:
Ռուսաստանի Դաշնությունը, ԱՄՆ-ը և ԵՄ-ը, եթե գնահատում ու կարևորում են Հայաստանն ու Հայ ժողովրդին, պետք է անմիջապես դադարեցնեն նիկոլի հետ բոլոր շփումները և կանգնեն Հայ ազգի կողքին»:

Артур Казинян: Пашинян больше не представляет Армению и армянский народ
Депутат от фракции «Айастан» Артур Казинян на своей странице в Facebook пишет: «После того как вчера в Национальном собрании обвинили президента Европейского совета Шарля Мишеля в передаче Арцаха Азербайджану, международное сообщество должно сделать ОДИН возможный вывод – прекратить все контакты с Николом Пашиняном.
Во-первых, он больше не представляет Армению и армянский народ, дискутировать и договариваться с ним - бесполезное дело, пустая трата времени.
Велика также опасность быть обманутым, брошенным, опозоренным на личном, государственном уровне и, в конце концов, признанным виновным во всем.
Российская Федерация, США и Евросоюз, если ценят и придают важность Армении и армянскому народу, должны немедленно прекратить все контакты с Николом и встать на сторону армянского народа».