Համոզված եմ, որ գալիք տարի մեր երկկողմ դաշնակցային փոխգործակցությունը կշարունակի զարգանալ. Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել
Չորեքշաբթի, 29 դեկտեմբերի, 2021 թ., 11:48
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ նախագահի աշխատակազմից:
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասվում է.
«Հայ-ռուսական հարաբերությունները հիմնված են բարեկամության բարի ավանդույթների, մշակութային և հոգևոր մտերմության վրա: Համոզված եմ, որ գալիք տարի մեր երկկողմ դաշնակցային փոխգործակցությունը, տարբեր ոլորտներում կառուցողական համագործակցությունը կշարունակի զարգանալ՝ ի շահ մեր եղբայրական ժողովուրդների և ի նպաստ տարածաշրջանում կայունության և անվտանգության ամրապնդման:
Ձեզ և Ձեր հարազատներին ու մերձավորներին քաջառողջություն, հաջողություններ և երջանկություն եմ մաղթում, իսկ Հայաստանի քաղաքացիներին՝ խաղաղություն և բարօրություն»:

Уверен, что в наступающем году двустороннее союзническое взаимодействие получит дальнейшее развитие: Поздравительное послание Путинa Саркисяну
Среда, 29 Декабря, 2021 года, 11:48
Президент Российской Федерации Владимир Путин направил поздравительное послание Президенту Республики Армения Армену Саркисяну по случаю праздников Нового года и Святого Рождества.
В поздравительном послании Президента Российской Федерации, в частности, говорится: «Российско-армянские отношения основываются на добрых традициях дружбы, культурной и духовной близости. Уверен, что в наступающем году двустороннее союзническое взаимодействие, конструктивное сотрудничество в различных сферах получат дальнейшее развитие – на благо наших братских народов, в интересах укрепления региональной стабильности и безопасности.
Желаю Вам, уважаемый Армен Варданович, Вашим родным и близким крепкого здоровья, счастья и успехов, а всем гражданам Армении – мира и благополучия».