ՌԴ դեմարկացիայի հանձնաժողովը Երևան է ժամանել
Hraparak.am-ը գրել է. «Մեր տեղեկություններով՝ մի քանի րոպե առաջ Էրեբունի ռազմական օդանավակայանում վայրէջք է կատարել Ռուսաստանի ՊՆ հատուկ ինքնաթիռը, որը Երևան է բերել դեմարկացիայի և դելիմիտացիայի հանձնաժողովի ՌԴ ներկայացուցիչներին, ինչը նշանակում է, որ արդեն այս շաբաթ դեմարկացիայի և դելիմիտացիայի գործընթացը կմեկնարկի։
Թե ովքեր են լինելու սահմանազատման ու սահմանագծման հանձնաժողովի հայաստանյան ներկայացուցիչները, դեռ հայտնի չէ։ Մնում է հասկանալ՝ Ադրբեջանը և Ռուսաստանը ինչու են շտապում այս հարցում, անգամ Նոր տարվա նախաշեմին։ Մեր տեղեկություններով՝ հանձնաժողովի աշխատանքները ղեկավարելու է Արցախում ռուս խաղաղապահների նախկին հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը։
Փորձեցինք կապվել ԳՇ հասարակայնության և լրատվության բաժնի պետ Սամվել Ասատրյանի հետ, սակայն կապ հաստատել չհաջողվեց։
Մեզ հաջողվեց կապ հաստատել ՊՆ լրատվության բաժնի ղեկավար Գևորգ Ալթունյանի հետ։ Նա ասաց, որ ՊՆ-ի գործառույթների 90 տոկոսը գաղտնի է, սակայն չկարողացանք պարզել, թե ՌԴ պատվիրակության ժամանումն ինչքանով է առնչվում ոչ միայն ՊՆ գործառույթներին, այլ նաև պետական գաղտնիքին»։

В Ереван прибыли представители комиссии по демаркации и делимитации от России
Несколько минут назад в военном аэропорту Эребуни приземлился специальный самолет Минобороны России, который доставил в Ереван российских представителей Комиссии по демаркации и делимитации․ Как пишет «Грапарак», это означает, что на этой неделе начнется процесс демаркации и делимитации.
«Пока не известно, кто будет представлять Армению в демаркационной комиссии. Остается понять, почему Азербайджан и Россия спешат в этом вопросе даже в канун Нового года. По нашей информации, работу комиссии возглавит бывший командующий миротворческими войсками РФ в Арцахе генерал-лейтенант Рустам Мурадов.
Мы попыталось связаться с начальником информационного отдела административного аппарата Генштаба ВС РА Самвелом Асатряном, но безрезультатно.
Нам удалось связаться начальником управления информации и по связям с общественностью Министерства обороны Армении Геворком Алтуняном. По его словам, 90% функций Минобороны являются секретными. Мы не смогли выяснить, насколько приезд российской делегации связан не только с функциями Минобороны, но и с государственной тайной»,- пишет издание.