Մատնահարդարումից դժգոհ հաճախորդը կրակել ու ծանր վիրավորել է սրահի սեփականատիրոջը
ԱՄՆ Թեքսաս նահանգում 21-ամյա մի կին կրակ է բացել մատնահարդարման սրահում այն պատճառով, որ իրեն չի գոհացրել մատնահարդարման և ոտնահարդարման արժեքը: Կրակոցների հետևանքով վիրավորվել է հաստատության սեփականատերը։ Այս մասին հայտնում է NBC News-ը։
Հարիս շրջանի ոստիկանի խոսքով՝ Ջոանա Վարա անունով կինն ու նրա քույրը Katy Nails սրահում մատնահարդարում և ոտնահարդարում են արել, որից հետո սկսել են վիճել սրահի սեփականատիրոջ հետ՝ ծառայությունների արժեքի պատճառով:
Ոստիկանության տվյալներով՝ Վարան որոշ ժամանակով թողել է վիճող քրոջը, իսկ հետո վերադարձել։ Սրահի տերը փորձել է դուրս հանել նրան, ինչից հետո Վարան ատրճանակից կրակ է բացել նրա վրա։ 2 կանայք փախել են։
Դեպքի վայր ժամանած իրավապահները հայտնաբերել են հաստատության 42-ամյա սեփականատիրոջը՝ ծանր վիրավորված։ Նրան տեղափոխել են հիվանդանոց։
Մեղադրանք է առաջադրվել, հանցագործը տեղափոխվել է Հարիս շրջանի բանտ։ Դատարանը Ջոանա Վարային 75 հազար դոլարի չափով տուգանք է պարտավորեցրել։ Նրա քրոջն սկզբում ձերբակալել են պատասխանատվությունից խուսափելու համար, սակայն հետո ազատ են արձակել։

Недовольная маникюром клиентка устроила стрельбу
В Техасе в округе Харрис женщина открыла стрельбу в маникюрном салоне из-за того, что ее не устроила стоимость маникюра и педикюра. В результате стрельбы был серьезно ранен владелец заведения. Об этом в понедельник, 7 июня, сообщает NBC News.
По словам шерифа округа Харрис, женщина по имени Джоана Вара и ее сестра сделали маникюр и педикюр в салоне Katy Nails, после чего стали спорить с его владельцем из-за цены на услугу.
По данным полиции, Вара на какое-то время оставила свою спорившую сестру, а затем вернулась. Владелец салона попытался вытолкнуть ее, после чего Вара открыла по нему стрельбу из пистолета. Обе женщины сбежали после инцидента.
Прибывшие на место правоохранители обнаружили тяжело раненого 42-летнего мужчину, который оказался владельцем заведения. Его доставили в больницу.
Правонарушительнице предъявлены обвинения, она помещена в тюрьму округа Харрис. Суд также предписал Джоане Варе выплатить штраф ​​в размере 75 тыс. долларов. Ее сестру сначала арестовали за уклонение от ответственности, но после отпустили.